rok szkolny 2023/2024

                ŚWIETLICA

  Wraz ze zmianami w strukturach Zespołu, który od roku szkolnego 2023/2024 funkcjonuje w dwóch budynkach oraz zmianą dyrekcji, jak też wprowadzoną teraz jednozmianowością pracy szkoły, nadszedł również czas na nowości w funkcjonowaniu świetlicy. Od tego roku bowiem, będzie ona otwarta od godziny 6:30, a nie jak dotąd, od 7:00. Godzina zamknięcia pozostaje taka sama, tj. 16:15.

   Do zadań świetlicy, oprócz opiekuńczych, należą również wychowawcze. Ma ona niejako uczyć poprzez zabawę, ale nie tylko… Będziemy się starali, aby każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Od kącika zabaw – tzn. układanie klocków czy puzzli począwszy, poprzez odrabianie zadań, czytanie książek, rysowanie, malowanie, a także różnego typu prace manualne. Nie zabraknie też, w miarę możliwości, wizyt na świeżym powietrzu, a co za tym idzie, gier i zabaw.

Chcielibyśmy, aby dzieci, przychodząc tutaj, czuły się przede wszystkim bezpieczne, ale i zadowolone, by czas, spędzony w świetlicy, kojarzył im się dobrze, a nie był tylko „przechowalnią”, ale okresem, z którego mogą coś wynieść.

Każdy rok, również szkolny, obfituje w różnego rodzaju święta, wspomnienia czy ważne daty. Ze swojej strony, będziemy chcieli takowe dni dzieciom przybliżać, zaznajomić z kulturą, tradycją i obrzędami. Uraduje nas fakt, jeżeli dzieci, a w szczególności najmłodsza społeczność naszej szkoły, zaangażują się w codzienne życie świetlicy.

  Pomagajmy sobie wzajemnie, szanujmy siebie, szanujmy mienie szkoły, a wszystkim będzie tutaj dobrze. Nam wychowawcom, gdy zauważymy efekt naszej pracy i wam drodzy uczniowie, którzy po zakończonych zajęciach, będziecie wychodzili stąd radośni i weseli, a niejednokrotnie, patrząc na przychodzącego po was rodzica, powiecie: to już…, ja chcę tutaj jeszcze zostać, bo jest tak fajnie… I oby tak właśnie było moi kochani!

 Zaś „najlepszym sposobem, by się rozweselić, to spróbować rozweselić kogoś innego” – Mark Twain.

     ZAPRASZAMY!!!

 

                  Wydarzenia na świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024:

październik

wrzesień

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status