rok szkolny 2023/2024

                ŚWIETLICA

  Wraz ze zmianami w strukturach Zespołu, który od roku szkolnego 2023/2024 funkcjonuje w dwóch budynkach oraz zmianą dyrekcji, jak też wprowadzoną teraz jednozmianowością pracy szkoły, nadszedł również czas na nowości w funkcjonowaniu świetlicy. Od tego roku bowiem, będzie ona otwarta od godziny 6:30, a nie jak dotąd, od 7:00. Godzina zamknięcia pozostaje taka sama, tj. 16:15.

   Do zadań świetlicy, oprócz opiekuńczych, należą również wychowawcze. Ma ona niejako uczyć poprzez zabawę, ale nie tylko… Będziemy się starali, aby każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Od kącika zabaw – tzn. układanie klocków czy puzzli począwszy, poprzez odrabianie zadań, czytanie książek, rysowanie, malowanie, a także różnego typu prace manualne. Nie zabraknie też, w miarę możliwości, wizyt na świeżym powietrzu, a co za tym idzie, gier i zabaw.

Chcielibyśmy, aby dzieci, przychodząc tutaj, czuły się przede wszystkim bezpieczne, ale i zadowolone, by czas, spędzony w świetlicy, kojarzył im się dobrze, a nie był tylko „przechowalnią”, ale okresem, z którego mogą coś wynieść.

Każdy rok, również szkolny, obfituje w różnego rodzaju święta, wspomnienia czy ważne daty. Ze swojej strony, będziemy chcieli takowe dni dzieciom przybliżać, zaznajomić z kulturą, tradycją i obrzędami. Uraduje nas fakt, jeżeli dzieci, a w szczególności najmłodsza społeczność naszej szkoły, zaangażują się w codzienne życie świetlicy.

  Pomagajmy sobie wzajemnie, szanujmy siebie, szanujmy mienie szkoły, a wszystkim będzie tutaj dobrze. Nam wychowawcom, gdy zauważymy efekt naszej pracy i wam drodzy uczniowie, którzy po zakończonych zajęciach, będziecie wychodzili stąd radośni i weseli, a niejednokrotnie, patrząc na przychodzącego po was rodzica, powiecie: to już…, ja chcę tutaj jeszcze zostać, bo jest tak fajnie… I oby tak właśnie było moi kochani!

 Zaś „najlepszym sposobem, by się rozweselić, to spróbować rozweselić kogoś innego” – Mark Twain.

     ZAPRASZAMY!!!

 

                  Wydarzenia na świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024:

maj

kwiecień

marzec

luty

styczeń

grudzień

listopad

październik

wrzesień

Back To Top