Przedszkole – grupa 2

 

Pierwszy tydzień grudnia w naszej grupie związany był z wizytą świętego Mikołaja oraz przygotowaniami do kiermaszu świątecznego. W poniedziałek odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców,  podczas którego dzieci segregowały świąteczne paczki oraz karmiły renifery doskonaląc przy tym swoje kompetencje matematyczne. W tym tygodniu poznały też historię świętego Mikołaja, omawiały jego charakterystyczny wygląd, rozmawiały na temat wymarzonych prezentów.

 

W ostatnim tygodniu listopada rozmawialiśmy o zdrowiu i bezpieczeństwie. Przypomnieliśmy sobie o prawidłowej technice mycia rąk, o tym, jak ważna jest dbałość o higienę. Robiliśmy eksperymenty z pianą i mydłem. Piękna zimowa aura pozwoliła nam na wyjścia na podwórko tak ważne dla naszego zdrowia. Pamiętamy jednak, by ubierać się odpowiednio do warunków atmosferycznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z listopada:

https://drive.google.com/drive/folders/1-OM8RyExsLakgV6hdI4xIFaXncdOdCSl?usp=sharing

W trzecim tygodniu listopada rozmawialiśmy o domu. Dzieci przypominały sobie, jaki jest ich adres, jak wygląda ich dom, jak nazywają się poszczególne pomieszczenia. Rozmawialiśmy o zwierzętach domowych i o tym, jak należy się nimi zajmować. Poruszyliśmy także temat urządzeń elektrycznych i bezpieczeństwa. Odwiedził nas także pan ratownik medyczny.

 

W kolejnym tygodniu dzieci przygotowywały się do uroczystości z okazji Dnia Niepodległości. Doskonaliły układ do piosenki „Jestem Polakiem” oraz uczyły się słów hymnu narodowego. Poznawały również inne symbole narodowe oraz miasta, takie jak Warszawa i Kraków.

Początkiem listopada rozmawialiśmy o rodzinie. Nazywaliśmy członków rodziny, dzieci opisywały, jak wyglądają, co lubią, jak razem spędzają czas. Najwięcej frajdy miały przedszkolaki mogąc poopowiadać innym o przyniesionych przez siebie zdjęciach rodzinnych oraz odgrywając różne scenki w zabawach naśladowczych. .

 

Końcówka października upłynęła nam na rozmowach o deszczu, wodzie, zjawiskach atmosferycznych i ubieraniu się adekwatnie do warunków na zewnątrz.

W trzecim tygodniu października zastanawialiśmy się, jak powstają różne rzeczy. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb przebywając drogę od ziarenka do bochenka. Zrobiły także ze śmietany swoje masło, które bardzo im smakowało.  Poznały proces powstawania ubrań a w Dzień Warzyw i Owoców dowiedziały się, jak zrobić sok z marchewek i jabłek.

 

W drugim tygodniu października wróciliśmy do lasu, aby zajrzeć, co robią zwierzęta jesienią, czyli, jak przygotowują się do zimy. Razem z wiewiórką liczyliśmy zapasy, układaliśmy jeżyka do zimowego snu, zastanawialiśmy się, dokąd odlatują ptaki.

Październik rozpoczął się kontynuacją tematyki jesiennej. Tym razem zaglądaliśmy do sadu i ogrodu. Dzieci przypominały sobie nazwy, kształty, smaki i zapachy warzyw i owoców.

Galerię październikowych aktywności można obejrzeć po linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/1fRXz1MkA8YXQp5OGywceJzz1e05h1D61?usp=share_link

 

Ostatni tydzień września zaskoczył nas piękną letnią pogodą. Jednak przedszkolaki mogły już zaobserwować pierwsze oznaki jesieni. To właśnie o nich rozmawialiśmy przez cały tydzień. Dzieci przynosiły dary jesieni do kącika przyrody. Panie organizowały też z ich użyciem różne zabawy i prace plastyczne.

W trzecim tygodniu września przedszkolaki poznały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyszły na skrzyżowanie obejrzeć znajdujące się tam znaki, przejście dla pieszych i zmieniające się światła. Mogły zaobserwować zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wykonywały także pracę plastyczno-techniczną przedstawiającą sygnalizator świetlny metodą wydzieranki oraz poznały służby drogowe i telefony alarmowe.

 

Pierwszy tydzień roku szkolnego za nami. Nie obyło się bez łez tęsknoty za kochanymi rodzicami, ale z każdym dniem dziecięce buzie nabierały uśmiechu i ochoty na zabawę. Zapraszamy do galerii zdjęć https://drive.google.com/drive/folders/1TTWzM8NwGA3KbwQ794rwiEkD4atddqNu?usp=drive_link

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status