Przedszkole – grupa 4

 

Zabawy badawcze „Filtrujemy wodę”

22 lutego „Sówki” odwiedziły Gminną Bibliotekę w MOK ”Nad Borami”. Pani Magda- bibliotekarka zaprosiła dzieci w związku niedawno obchodzonym Dniem Kota. Podczas spotkania wśród książek przedszkolaki poznały niektóre tytuły o kotach dostępne w bibliotece, a także wykonały kota- pracę plastyczną. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia.

Sówki w ramach tematu „Poznajemy różne zawody” zorganizowały spotkanie z krawcową oraz zwiedzały całe przedszkole zapoznając się z pracą wszystkich zatrudnionych w nim osób.

Zapraszamy do galerii zdjęć:
https://drive.google.com/drive/folders/12U2G-HDVEvztcue4LEQBH39zZhEKkDXv?usp=sharing

 

Przed Świętami „Sówki” poznały pojęcie symetrii. Wykorzystując wirtualną matę do kodowania, układały na multimedialnym ekranie drugą połowę choinki oraz portretu Mikołaja.

1 grudnia w grupie SÓWKI odbyło się zajęcie na które zostali zaproszeni rodzice. Dzieci poszerzały i utrwalały wiadomości na temat życia dinozaurów. Bawiąc się w paleontologów poszukiwały szkieletu dinozaura, a także utrwalały pierwsze poznane litery.

W ostatnim tygodniu listopada sówki rozmawiały o prehistorii. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstał węgiel, dlaczego wyginęły dinozaury, a także miały szansę spróbować swoich sił w „archeologicznych wykopaliskach”.  Nie zabrakło także zabaw ze śniegiem podczas pobytu na podwórku.

 

Sówki po raz kolejny gościły uczniów SP w Mesznej, a także brały udział w świątecznej sesji zdjęciowej.

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości Sówki utrwalają symbole narodowe.

Eksperymentujemy i poznajemy właściwości fizyczne wody. Rozmawiamy także o naszej miejscowości, spacerujemy i oglądamy charakterystyczne budynki i zabytki Mesznej.

Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych w trakcie spotkania z paniami z PZŁ oraz poprzez obserwacje otoczenia podczas jesiennych spacerów.

Ciąg dalszy jesiennego kodowania – tym razem z wykorzystaniem skarbów jesieni: kasztanów , żołędzi, szyszek i orzechów.

Logiczne drzewo, kodujemy cechy figur geometrycznych: kształt, kolor, wielkość, grubość.

Sówki aktywnie spędzają czas wykorzystując w czasie zajęć jak i zabawy, jesienne dary przyrody.

Pierwsze dni września Sówki spędziły aktywnie na grach i zabawach integracyjnych, nie zabrakło też kolorowych prac plastycznych oraz pobytu na świeżym powietrzu.

 

 

Back To Top