Przedszkole – grupa 4

 

Przed Świętami „Sówki” poznały pojęcie symetrii. Wykorzystując wirtualną matę do kodowania, układały na multimedialnym ekranie drugą połowę choinki oraz portretu Mikołaja.

1 grudnia w grupie SÓWKI odbyło się zajęcie na które zostali zaproszeni rodzice. Dzieci poszerzały i utrwalały wiadomości na temat życia dinozaurów. Bawiąc się w paleontologów poszukiwały szkieletu dinozaura, a także utrwalały pierwsze poznane litery.

W ostatnim tygodniu listopada sówki rozmawiały o prehistorii. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstał węgiel, dlaczego wyginęły dinozaury, a także miały szansę spróbować swoich sił w „archeologicznych wykopaliskach”.  Nie zabrakło także zabaw ze śniegiem podczas pobytu na podwórku.

 

Sówki po raz kolejny gościły uczniów SP w Mesznej, a także brały udział w świątecznej sesji zdjęciowej.

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości Sówki utrwalają symbole narodowe.

Eksperymentujemy i poznajemy właściwości fizyczne wody. Rozmawiamy także o naszej miejscowości, spacerujemy i oglądamy charakterystyczne budynki i zabytki Mesznej.

Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych w trakcie spotkania z paniami z PZŁ oraz poprzez obserwacje otoczenia podczas jesiennych spacerów.

Ciąg dalszy jesiennego kodowania – tym razem z wykorzystaniem skarbów jesieni: kasztanów , żołędzi, szyszek i orzechów.

Logiczne drzewo, kodujemy cechy figur geometrycznych: kształt, kolor, wielkość, grubość.

Sówki aktywnie spędzają czas wykorzystując w czasie zajęć jak i zabawy, jesienne dary przyrody.

Pierwsze dni września Sówki spędziły aktywnie na grach i zabawach integracyjnych, nie zabrakło też kolorowych prac plastycznych oraz pobytu na świeżym powietrzu.

 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status