Przedszkole – Grupa 3

Początek grudnia kojarzy się wszystkim z wizytą Mikołaja, my także niecierpliwie czekaliśmy na jego przyjście. W wolnych chwilach przygotowywaliśmy ozdoby na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wzięliśmy także udział w warsztatach kreatywnych podczas których ozdabialiśmy gipsowe figurki. 

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami wzięliśmy udział w akcji #zawszerazemnigdyosobno. W czasie zajęć poznaliśmy różne rodzaje niepełnosprawności, dowiedzieliśmy się z jakimi trudnościami borykają się osoby niewidome, niesłyszące lub niepełnosprawne ruchowo. Wykonaliśmy także kilka doświadczeń, które uzmysłowiły nam jak trudne jest wykonanie najprostszych czynności bez użycia wzroku, słuchu lub z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Podsumowaniem naszej pracy było stworzenie pracy plastycznej „Serce na dłoni”.

KUBECZKOWA MATEMATYKA- zajęcie wprowadzające Liski w świat „kodowania na dywanie” z wykorzystaniem plastikowych, kolorowych kubeczków. Zajęcia odbyły się 28 listopada jako zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci 4 i 5 letnie utrwalały nazwy i kolejność pór roku, kojarzyły je z kolorami . Następnie układały wg wzoru i z pamięci sekwencje 4 kubeczków, układały przestrzenne wieże wg przestrzennego wzoru oraz schematu na kartce. Na zajęciach nie zabrakło także ruchu z elementami kodowania. Dzieci doskonale sobie poradziły z wszystkimi zadaniami, wykazały się spostrzegawczością i umiejętnościami manualnymi, a także chęcią współpracy z kolegami i koleżankami.

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień i w naszym ogródku pojawił się pierwszy śnieg. Od razu wskoczyliśmy w ciepłe ubrania, czapki i rękawiczki i wyruszyliśmy na podwórko. Niestety nie udało nam się jeszcze ulepić bałwana, ale jesteśmy pewni, że będzie na to jeszcze niejedna okazja:)

Dzięki udziałowi w świątecznej sesji zdjęciowej poznaliśmy kulisy pracy fotografa, a także wcieliliśmy się w role modeli i modelek. Efekty naszej pracy wkrótce… Czekamy z niecierpliwością 🙂

Ostatnio pogoda nie dopisuje, więc postanowiliśmy poznać kilka ciekawostek o pogodzie, deszczu i wodzie. Dowiedzieliśmy się m.in. jak powstaje deszcz, czym zajmuje się meteorolog, a także jakie są konsekwencje niedostosowania ubioru do aktualnej pogody. Przeprowadziliśmy także eksperymenty z wodą, olejem, mlekiem i… naszymi zabawkami 🙂

Pierwszy trening z trenerami z Klubu Sportowego „Bystra” już za nami… Było bardzo aktywnie i wesoło, już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć!

Początek listopada  przyniósł nam dwa bardzo ważne tematy – rozmawialiśmy o naszych rodzinach oraz o naszej ojczyźnie – Polsce. Z dużym zaangażowaniem przygotowywaliśmy się do uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zrobiło się u nas bajkowo, bowiem odwiedzili nas uczniowie klasy 3 b wraz z Panią Kingą Kowalską oraz Panem Dyrektorem, by przeczytać nam bajkę o Pinokiu.

Końcem października dowiedzieliśmy się jak powstają różne produkty. Zastanawialiśmy się skąd się bierze mleko, jajka i wełna. Poznaliśmy etapy produkcji papieru, ubrań i cukru. Wykonaliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem cukru „Słodkie lizaki”.

Poznajemy leśne zwierzęta i ich jesienne zwyczaje…

W związku z udziałem w akcji charytatywnej „Podaj łapę” grupę lisków odwiedziła koordynator akcji w przedszkolu – pani Katarzyna Kołodziej-Kwaśny. Pani Kasia opowiedziała dzieciom czym jest schronisko i dlaczego warto brać udział w akcjach wspierających jego działalność. Przedszkolaki  obejrzały film edukacyjny, miały okazję by opowiedzieć o swoich domowych ulubieńcach, a także pięknie pokolorowały podobizny naszych czworonożnych przyjaciół. Cieszymy się z odwiedzin Pani Kasi i wierzymy, że nasz czynny udział w takich przedsięwzięciach przyczyni się do kształtowania u dzieci wrażliwości i empatii oraz humanitarnej postawy wobec zwierząt.

Jesień zagościła u nas już na dobre, więc poznajemy  jesienne warzywa i owoce za pomocą zmysłu dotyku ✋🤚

Poznajemy zasady ruchu drogowego…

oraz kolejną porę roku. Zastanawiamy się, po czym możemy poznać, że nadeszła jesień,  zabieramy dary jesieni, a także korzystamy  z pięknej, słonecznej pogody i spacerujemy!

Pierwsze dni września już za nami… Liski poświęciły ten czas przede wszystkim na poznawanie siebie nawzajem, ale i odkrywanie zupełnie nowego przedszkola. W czasie zajęć rozmawialiśmy o przedszkolu, o pomieszczeniach w których będziemy spędzać czas, a także o zasadach, których należy pilnie przestrzegać.  Wykorzystaliśmy także piękną, wrześniową pogodę, z radością bawiąc się na placu zabaw 😃

 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status