Spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską oraz lektorką Malwiną Kożurno

W dniu 22 listopada 2023r. gościliśmy w naszej szkole poczytną pisarkę dla dzieci panią Renatę Piątkowską oraz lektorkę panią Malwinę Kożurno. Spotkanie „Gdyby jajko mogło mówić, czyli o przesądach, przysłowiach, zwyczajach z R.Piątkowską” zostało zorganizowane dla klas 2 i 3 w ramach promocji czytelnictwa oraz kształtowania kultury czytelniczej. Opierało się ono na książkach: „Gdyby jajko mogło mówić”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Z przysłowiami za pan brat”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pojęciami: przysłowie, przesąd, zwyczaj. Autorka prezentując swoją twórczość, angażowała uczniów w snute przez siebie opowieści. Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję, odpowiadając na pytania, bądź też zadając je.  Lektorka- pani Malwina Kożurno wyśmienicie odczytała poszczególne opowiadania, wprawiając zebranych w zachwyt i osłupienie.
Po spotkaniu uczniowie oraz nauczyciele chętnie kupowali książki autorki z autografem oraz dedykacją.

Spotkanie odbyło się w ramach środków z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.