LEGO Education – szkoła

Zajęcia programowania z Klockami Lego

     W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas trzecich biorą udział w zajęciach dodatkowych z programowania.

    Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracują w oparciu o tematykę i program roczny w którym zawarte są treści dotyczące kształtowania i rozwijania umiejętności w zakresie kodowania i programowania. W I semestrze roku szkolnego uczniowie pracowali na macie edukacyjnej z kolorowymi kubeczkami i kafelkami. Ćwiczenia miały na celu rozwijanie zainteresowań związanych z łamigłówkami, ćwiczeniami ruchowymi, zabawami matematycznymi, czy grami planszowymi.Dzieci układały historyjki obrazkowe oraz kody do samodzielnie zaprojektowanych rysunków.

   Na kolejnych zajęciach uczniowie programowali Robota Doc układając sekwencję ruchów zgodnie z treścią słuchanych opowiadań nauczyciela. Podczas zajęć uczniowie mieli również okazję tworzyć swoje opowiadania oraz realizować do nich ścieżki – sekwencje ruchów tak, aby wprowadzić robota w ruch i doprowadzić bohatera do wyznaczonego celu.

   Uczniowie zapoznali się również z narzędziami wirtualnej maty kodowania pracując na komputerach i realizując zadania sekwencyjne ruchów/kodów do tematów takich jak „Drzewko szczęścia”, „Kalendarz/miesiące”.

   Klasy trzecie pod koniec semestru zostały wprowadzone w obsługę tableta i aplikację Scratch Junior umożliwiającą tworzenie własnych ruchowych historyjek. Do chwili obecnej samodzielnie pracują nad animacjami obrazkowymi w tym programie którego wyzwaniem jest temat „Cztery pory roku” .

   W I semestrze roku szkolnego do zajęć wprowadzono również Klocki Lego Education Bricq za pomocą których uczniowie w małych zespołach realizowali wyzwania konstrukcyjne m.in. „Piramidę żywienia i aktywności fizycznej” oraz „Zimowe kurorty sportowe”.

Uczniowie ambitnie podeszli do podejmowania różnorodnych aktywności realizując wszystkie podane zadania. Przechodząc przez kolejne aktywności w naturalny sposób uczniowie poznają tajniki, którymi rządzi się świat programowania.

Prowadząca zajęcia Beata Jakubiec

 

Poniżej krótka relacja foto z przeprowadzonych zajęć:

 


Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status