Świetlica w październiku

     Po wrześniowym przebudzeniu i przejściu lata w jesień, nadszedł październik, a wraz z nim kolejne tematy, podejmowane w świetlicy. Do najważniejszych z nich zaliczamy naukę czasu (która godzina?), „jesienne liście” – gdzie dzieci próbowały namalować farbami oznaki jesieni, a dodatkowo uczyły się pracy w grupie. Omawialiśmy motyw „domu rodzinnego” i wskazywaliśmy skojarzenia wokół tego tematu. Obchodziliśmy światowy dzień zwierząt – dzieci opowiadały o swoich pupilach i o tym, jak się nimi opiekują na co dzień. Następnie wykonywaliśmy robótki z koralików, wówczas powstały piękne bransoletki i kolie. Ku naszemu zdumieniu, w pracę byli zaangażowani wszyscy, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie projektowali laurki dla nauczycieli, próbowali redagować życzenia dla nich, a ponadto rozmawialiśmy na temat tego, iż oprócz pedagogów, bardzo ważną rolę w szkole odgrywają też pracownicy, tzw. niepedagogiczni, jak sekretarze, woźne, kucharki, panie sprzątające czy konserwatorzy. Następnie prowadziliśmy rozgrywki szachowe, jak również różnego rodzaju gry pamięciowe i logiczne. Ponadto śpiewy piosenek, zabawy taneczno-muzyczne, zajęcia czytelnicze, zarówno z czytaniem głośnym, jak i cichym, a w każdy piątek odbywały się tzw. „filmowe piątki”. Kolejnym tematem, jaki poruszyliśmy, to „owocowo i warzywnie” – czyli dlaczego powinniśmy jeść owoce i warzywa? Później, wraz z całą szkołą „uprawialiśmy” sztukę origami. Pod koniec października omawialiśmy tradycje i obyczaje święta Wszystkich Świętych. Powstały prace plastyczne i gazetka mówiąca o tym podniosłym dniu.

Końcem miesiąca został również ogłoszony świetlicowy konkurs na najstaranniej pokolorowany obrazek. Prace można oddawać do 10 listopada w świetlicy. Najlepsze zostaną nagrodzone.

W załączeniu jak ostatnio, kilka zdjęć.

 

 

 

Back To Top