Świetlica w październiku

     Po wrześniowym przebudzeniu i przejściu lata w jesień, nadszedł październik, a wraz z nim kolejne tematy, podejmowane w świetlicy. Do najważniejszych z nich zaliczamy naukę czasu (która godzina?), „jesienne liście” – gdzie dzieci próbowały namalować farbami oznaki jesieni, a dodatkowo uczyły się pracy w grupie. Omawialiśmy motyw „domu rodzinnego” i wskazywaliśmy skojarzenia wokół tego tematu. Obchodziliśmy światowy dzień zwierząt – dzieci opowiadały o swoich pupilach i o tym, jak się nimi opiekują na co dzień. Następnie wykonywaliśmy robótki z koralików, wówczas powstały piękne bransoletki i kolie. Ku naszemu zdumieniu, w pracę byli zaangażowani wszyscy, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie projektowali laurki dla nauczycieli, próbowali redagować życzenia dla nich, a ponadto rozmawialiśmy na temat tego, iż oprócz pedagogów, bardzo ważną rolę w szkole odgrywają też pracownicy, tzw. niepedagogiczni, jak sekretarze, woźne, kucharki, panie sprzątające czy konserwatorzy. Następnie prowadziliśmy rozgrywki szachowe, jak również różnego rodzaju gry pamięciowe i logiczne. Ponadto śpiewy piosenek, zabawy taneczno-muzyczne, zajęcia czytelnicze, zarówno z czytaniem głośnym, jak i cichym, a w każdy piątek odbywały się tzw. „filmowe piątki”. Kolejnym tematem, jaki poruszyliśmy, to „owocowo i warzywnie” – czyli dlaczego powinniśmy jeść owoce i warzywa? Później, wraz z całą szkołą „uprawialiśmy” sztukę origami. Pod koniec października omawialiśmy tradycje i obyczaje święta Wszystkich Świętych. Powstały prace plastyczne i gazetka mówiąca o tym podniosłym dniu.

Końcem miesiąca został również ogłoszony świetlicowy konkurs na najstaranniej pokolorowany obrazek. Prace można oddawać do 10 listopada w świetlicy. Najlepsze zostaną nagrodzone.

W załączeniu jak ostatnio, kilka zdjęć.

 

 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status