Świetlica w lutym

      W tym roku szkolnym luty, choć miesiąc, co zdarza się raz na 4 lata, miał 29 dni, był dużo krótszy. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że mieliśmy ferie zimowe, które trwały do 9 lutego włącznie. Wszyscy stawiliśmy się w szkole dopiero 12 lutego i od tego czasu mamy okres drugiego półrocza.

    Zaraz w pierwszym tygodniu po feriach, we środę, rozpoczął się Wielki Post, o którego znaczeniu i symbolice nie sposób było nie wspomnieć dzieciom na zajęciach.

W tym samym czasie obchodziliśmy też wspomnienie św. Walentego. Uczniowie wykonywali kartki walentynkowe dla swoich ulubieńców, redagowali życzenia z tej okazji. Tworzyli serca z różnych materiałów. Powstała piękna gazetka.

Cały czas obserwowaliśmy środowisko i zmiany w nim zachodzące. Kształtowaliśmy  postawę troski o ptaki i bezdomne zwierzęta.

Każdego tygodnia, w poniedziałek, odbywały się zajęcia z malowania na szkle. Dzieci malowały, wcześniej przygotowane dla tych celów butelki. Powstały piękne wazony, które teraz zdobią naszą salę świetlicy.

Mówiliśmy też o kosmosie, kuli ziemskiej, układzie słonecznym.

Rozmawialiśmy o kulturalnej zabawie w świetlicy. Omawialiśmy relacje z rówieśnikami na podstawie fragmentu książki „Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku”. Wykonywaliśmy ilustracje do przeczytanego tekstu.

Ćwiczyliśmy spostrzegawczość, logiczne myślenie i koordynację poprzez zabawę (gry logiczne, hula hop, rzucanie do celu itp…).

Zwiedzaliśmy szkołę, poznając pracę pań kucharek i pani intendentki.

Piękna pogoda sprawiła, że mogliśmy również wyjść na podwórko i skorzystać tam z atrakcji placu zabaw.

Końcem miesiąca, dzieci mogły podzielić się wrażeniami po obejrzeniu spektaklu pt. „Roszpunka”, na który do BCK w Bielsku-Białej wyjechali w dniu 27 lutego.

Oto kilka zdjęć z tego okresu:

Back To Top