Świetlica w marcu

   Nadszedł marzec, a wraz z nim wiosna i Święta Wielkiej Nocy. Po drodze jeszcze dzień kobiet oraz światowy dzień wody. Przez cały miesiąc poruszaliśmy się w tym klimacie. Uczyliśmy się dobrego zachowania wobec pań. Wykonywaliśmy laurki z tej okazji. Kolejno malowaliśmy pejzaże o tematyce wiosennej oraz robiliśmy kwiaty z bibuły i kolorowych papierów. Stworzyliśmy wiosenną gazetkę na korytarzu przed świetlicą. Przeprowadziliśmy też quizy o wiośnie. Nadal powstawały malowane wazony. Następnie omawialiśmy znaczenie powiedzenia „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Podczas obchodów światowego dnia wody, wskazywaliśmy na jej wielkie znaczenie dla naszego życia i zdrowia. Przez cały ten czas „dotykaliśmy” tematu zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Robiliśmy wielkanocne ozdoby na kiermasz. Dzieci w formie warsztatów manualno-plastycznych, dekorowały pisanki (barwienie za pomocą bibuły), malowały króliczki i baranki.

W sali świetlicy możemy się pochwalić piękną, dużą gazetką. Rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach świątecznych. Rozmawialiśmy o szacunku i dobrych uczynkach.

Oczywiście w miarę możliwości, przeprowadzaliśmy też różnego rodzaju zabawy ruchowe tj. gra w badmintona, skakanie przez skakankę, rzucanie do celu itp…

Zdjęcia z tego okresu:

Back To Top