Świetlica w styczniu

W dniu 2 stycznia, wszyscy wróciliśmy do szkoły po świątecznej przerwie. Lekko rozleniwieni, wkroczyliśmy w nowy rok.

Jednakże ten błogi czas nie trwał zbyt długo, bo po świątecznych refleksjach oraz snuciu marzeń i planów na rok 2024, zaczęliśmy przygotowywać się do zabawy karnawałowej, poprzez tworzenie różnego rodzaju elementów stroju (maski, czapki, okulary itp…). Oprócz tego, trwały rozgrywki, czytanki, różnego rodzaju gry i zabawy dywanowe i stolikowe.

11 stycznia nadszedł czas zabawy karnawałowej. Potem dzieci prezentowały swoje stroje, opowiadały o ich symbolice, wybraliśmy najpiękniejszy z nich. Zrobiliśmy też gazetkę tematyczną o karnawale, rozmawialiśmy o potrawach, charakterystycznych dla tego okresu (tłusto i słodko).

Przez cały ten czas, chętne osoby mogły odrabiać zadania oraz doskonalić swoje umiejętności kaligraficzne (klasy 1) i matematyczne (tabliczka mnożenia w klasach 2 i 3).

Starsze dzieci pomagały również przy segregacji i porządkowaniu księgozbiorów bibliotecznych.

Graliśmy w gry zręcznościowe, pobudzające koncentrację oraz wspierające motorykę (hula hop, badminton).

Następnie rozmawialiśmy na temat przyjaźni i koleżeństwa. Określaliśmy cechy dobrego przyjaciela.

Kolejno, nadszedł czas na Dzień Babci i Dziadka. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w robienie laurek, pisanie życzeń. Rozmawialiśmy także w jaki sposób możemy pomagać naszym dziadkom, jak okazywać uczucia i troszczyć się o nich.

Bardzo ważne miejsce wśród tematów zajęła sprawa bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie zachowywać się, również na dworze – w kontekście zbliżających się ferii zimowych.

 

A oto kilka zdjęć z tego okresu:


 

 

Back To Top