Świetlica we wrześniu

     Minął wrzesień, a wraz z nim pierwszy miesiąc nauki i zabawy w świetlicy szkolnej. Po minionych wakacjach zostały piękne wspomnienia, którymi dzieci bardzo chętnie dzieliły się z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z grupy. Codzienne zajęcia plastyczne sprawiły, iż na świetlicy zapanował cudowny jesienny nastrój.
Poprzez zabawę przekazano dzieciom wiele wartościowych treści.

Podczas warsztatów ekologicznych „Jestem EKO” dzieci wykonały obrazki z elementów drewnianych. Zajęcia pozwoliły rozwinąć świadomość ekologiczną a także ich sprawność manualną i wyobraźnię podopiecznych.

W dniu 27.09 obchodziliśmy Dzień Turystyki. Z tej okazji, w tygodniu poprzedzającym, dzieci brały udział w zajęciach związanych z turystyką: rozszerzały swoją wiedzę na temat Beskidów, poznawały oznakowania szlaków, brały udział w quizie wiedzy turystycznej, wykonywały prace plastyczne „Krajobraz Beskidów” oraz śpiewały piosenkę „Kiedy w piątek słońce świeci”. Z okazji „Dnia Głośnego Czytania” na podstawie bajki „Kamyki Astona” – L.Geffenblada poruszono tematykę: życzliwości, empatii i miłości, którymi charakteryzuje się bohater opowiadania – pies Aston.

Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy także o bezpieczeństwie na drodze, poznawaliśmy zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznej zabawy w szkole i poza nią. Odbyło się również spotkanie z funkcjonariuszem policji.


Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status