XVIII Olimpiada Informatyczna Juniorów

Zapraszamy uczniów naszej Szkoły do udziału w XVIII Olimpiadzie Informatycznej Juniorów 2023/2024.

Olimpiada jest konkursem indywidualnym skierowanym do wszystkich uczennic i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych tematyką informatyczną. Można wystartować w niej nawet, jeśli dopiero stawia się pierwsze kroki w programowaniu. Procedura rejestracji uczniów jest opisana na stronie https://oij.edu.pl/zawodnik/start/ w sekcji „Rejestracja zawodnika”, a formularz rejestracyjny jest pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij18-1/register/. Pierwszy etap Olimpiady Informatycznej Juniorów będzie składał się z zadań programistycznych oraz testu. O tym, jak dokładnie wyglądają zawody, można przeczytać pod adresem https://oij.edu.pl/zawodnik/przewodnik/. Terminarz zawodów jest podany pod adresem: https://oij.edu.pl/oij18/terminarz/, a dokładny regulamin pod adresem: https://oij.edu.pl/oij18/przepisy/.

Dlaczego warto?

Laureatom i finalistom Olimpiady Informatycznej Juniorów przysługuje wolny wstęp do szkół ponadpodstawowych i ocena celująca z informatyki – szczegółowa lista uprawnień jest dostępna w Zasadach organizacji zawodów. Najlepsi olimpijczycy reprezentują Polskę na międzynarodowych zawodach informatycznych (z licznymi sukcesami) i mają zapewniony udział w olimpijskich obozach treningowych.

Rejestracja do Olimpiady Informatycznej Juniorów rozpoczęła się dzisiaj, 25 września 2023r – uczniowie mogą samodzielnie rejestrować się do konkursu, wybierając swoją szkołę.

Pierwszy etap Olimpiady Informatycznej Juniorów trwa od 25 września 2023 do 8 stycznia 2024. Etap ma formułę otwartą, uczniowie mogą dokonać rejestracji i przystąpić do rozwiązywania zadań przez cały czas jego trwania. Treści zadań będą widoczne przez cały czas trwania pierwszego etapu pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oij18-1/p/. Dzięki temu uczniowie zyskają czas niezbędny do lepszego przygotowania się do konkursu. Pierwszy etap obejmuje również dobrowolny test wiedzy informatycznej, który odbędzie się 26 października 2023 i do którego uczeń może przystąpić w swojej szkole.

Zapraszamy również do udziału w Olimpijskim Kole Informatycznym – bezpłatnych, otwartych zajęciach na których specjaliści IT zdalnie uczą nastolatków programowania, przygotowują do Olimpiad, pokazują sztuczną inteligencję.  Link: https://oki.org.pl/

Po więcej informacji dotyczących udziału w Olimpiadzie zapraszam do pracowni komputerowej.
Grzegorz Ewak

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status