Wybory samorządu szkoły

   „Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,

   aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

   którzy razem uczą się, działają…,

   żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…,

   żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,

   pilnował porządku i praworządności…

   to nie tylko praca, ale i walka…

   w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”.

                                                                                                                                                              Janusz Korczak

           W dniu 25 września 2023r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Mesznej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.  Pierwszy etap wyborów polegał na prezentacji przez kandydatów swojej osoby oraz propozycji wyborczych,w trakcie spotkania  całej społeczności uczniowskiej na sali gimnastycznej.  Osoby ubiegające się o funkcję w samorządzie to:  Oliwia Kubica – kl.4; Natalia Kajstura – kl.5; Małgorzata Gałęzia – kl.6a; Wiktor Furtak – kl. 6b; Dawid Niżewski – kl. 7 oraz Miłosz Juraszek – kl.8.Następnie uczniowie udali się wraz z nauczycielami do klas, gdzie na kartach wyborczych anonimowo oddali swoje głosy. Po przeliczeniu głosów przez komisję skrutacyjną, ogłoszono wyniki.

Przewodniczącym szkoły został Miłosz Juraszek – kl.8, natomiast jego zastępcą Dawid Niżewski z klasy7. Miłoszowi gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska. Na stanowisko opiekuna Samorządu Uczniowskiego głosami wyborców został wybrany pan Mateusz Radaczyński.

                                      Gratulujemy!

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status