Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych – V edycja 2023/2024

Zapraszamy do udziału w konkursie matematyczno-informatycznym
InstaLogik dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

W pierwszym etapie organizatorzy przygotowali 3 zadania: Stoły, Kolorowa wieża, Kałuże.

Łącznie uczniowie klas 4-6 mają 40 pytań, natomiast uczniowie klas 7-8 mają 60 pytań, na które mogą udzielić odpowiedzi. Rozwiązanie większości zadań wymaga od uczestnika około 2-3 godzin skupienia.

Do pierwszego etapu można dołączyć i zgłosić rozwiązania do 30 października do godz. 20:00.

Uczestnicy mogą wielokrotnie poprawiać swoje odpowiedzi w trakcie etapu. Do końcowej punktacji liczą się ostatnie zapisane odpowiedzi.

Formularz rejestracji ucznia: https://instalogik.pl/?page=register (podczas rejestracji proszę podać kod nauczyciela: N2870722 – dzięki niemu dane ucznia zostaną automatycznie potwierdzone, a uczeń będzie widoczny dla nauczyciela)

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status