Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych – V edycja 2023/2024

Zapraszamy do udziału w konkursie matematyczno-informatycznym
InstaLogik dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

W pierwszym etapie organizatorzy przygotowali 3 zadania: Stoły, Kolorowa wieża, Kałuże.

Łącznie uczniowie klas 4-6 mają 40 pytań, natomiast uczniowie klas 7-8 mają 60 pytań, na które mogą udzielić odpowiedzi. Rozwiązanie większości zadań wymaga od uczestnika około 2-3 godzin skupienia.

Do pierwszego etapu można dołączyć i zgłosić rozwiązania do 30 października do godz. 20:00.

Uczestnicy mogą wielokrotnie poprawiać swoje odpowiedzi w trakcie etapu. Do końcowej punktacji liczą się ostatnie zapisane odpowiedzi.

Formularz rejestracji ucznia: https://instalogik.pl/?page=register (podczas rejestracji proszę podać kod nauczyciela: N2870722 – dzięki niemu dane ucznia zostaną automatycznie potwierdzone, a uczeń będzie widoczny dla nauczyciela)

Zapraszamy do udziału w konkursie.