Europejski Tydzień Kodowania – Poznajemy algorytmy

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W naszej szkole w ramach i Europejskiego Tygodnia Kodowania prowadzona jest aktywność pod nazwą „Poznajemy algorytmy”.

Poznajemy algorytmy to aktywność uczniów, która ma na celu przybliżenie dzieciom sposobów rozwiązywania problemów. Niemal każdy z problemów, możemy rozwiązać na kilka różnych sposobów – czyli korzystając z różnych algorytmów. Algorytmy nie tylko opisują jak rozwiązać dany problem, ale też mogą pomóc w odnalezieniu najlepszego, najszybszego czy najtańszego rozwiązania.