A my znów na szlaku…

        W sobotę 7 października członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego „Wędrowiec” działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mesznej pod opieką pani Kingi Kowalskiej, pani Marzeny Nawieśniak oraz pani Barbary Rojek rozpoczęli sezon turystyczny.

Jak co roku wzięli udział w Powiatowym Jesiennym  Rajdzie  „Brązowego Liścia”. Szlakami Beskidu Małego,  podziwiając piękno jesiennego krajobrazu, przeszli z przełęczy Przegibek, przez Gaiki, zdobywając szczyt Groniczki na Przełęcz u Panienki.  Po krótkim odpoczynku „mali wędrowcy” dotarli na metę rajdu, która znajdowała się na boisku Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.
       W rajdzie uczestniczyli uczniowie z 11 szkół z terenu całego powiatu bielskiego wraz ze swoimi opiekunami. Na mecie rajdu czekały na nich liczne atrakcje i niespodzianki. Po przebyciu całej trasy, w pierwszej kolejności, wszyscy posilili się przepyszną zupą gulaszową. Wartym odnotowania i bardzo ciekawym punktem imprezy były pokazy ratownictwa Grupy Beskidzkiej GOPR.  Ponadto część „młodych turystów” wzięła udział w konkursach sprawnościowych  takich jak: rzut ziemniakiem, lotką oraz rzuty do kosza. Jeszcze inni  prezentowali swoje umiejętności  wokalne.  Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami, związanymi z turystyką oraz bliskimi naszym sercu Beskidami.

Do Mesznej, pełna wrażeń turystyczna ekipa, wróciła autokarem.  Dopisała nie tylko pogoda, ale i humory. Pomimo zmęczenia wędrówką,członkowie SKKT „Wędrowiec”z niecierpliwością czekają na kolejną wyprawę.


Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status