A my znów na szlaku…

        W sobotę 7 października członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego „Wędrowiec” działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mesznej pod opieką pani Kingi Kowalskiej, pani Marzeny Nawieśniak oraz pani Barbary Rojek rozpoczęli sezon turystyczny.

Jak co roku wzięli udział w Powiatowym Jesiennym  Rajdzie  „Brązowego Liścia”. Szlakami Beskidu Małego,  podziwiając piękno jesiennego krajobrazu, przeszli z przełęczy Przegibek, przez Gaiki, zdobywając szczyt Groniczki na Przełęcz u Panienki.  Po krótkim odpoczynku „mali wędrowcy” dotarli na metę rajdu, która znajdowała się na boisku Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.
       W rajdzie uczestniczyli uczniowie z 11 szkół z terenu całego powiatu bielskiego wraz ze swoimi opiekunami. Na mecie rajdu czekały na nich liczne atrakcje i niespodzianki. Po przebyciu całej trasy, w pierwszej kolejności, wszyscy posilili się przepyszną zupą gulaszową. Wartym odnotowania i bardzo ciekawym punktem imprezy były pokazy ratownictwa Grupy Beskidzkiej GOPR.  Ponadto część „młodych turystów” wzięła udział w konkursach sprawnościowych  takich jak: rzut ziemniakiem, lotką oraz rzuty do kosza. Jeszcze inni  prezentowali swoje umiejętności  wokalne.  Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami, związanymi z turystyką oraz bliskimi naszym sercu Beskidami.

Do Mesznej, pełna wrażeń turystyczna ekipa, wróciła autokarem.  Dopisała nie tylko pogoda, ale i humory. Pomimo zmęczenia wędrówką,członkowie SKKT „Wędrowiec”z niecierpliwością czekają na kolejną wyprawę.


Back To Top