Wielkanocna Zbiórka Żywności zakończona sukcesem!

Szkolny Klub Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Mesznej zorganizował Wielkanocną Zbiórkę Żywności pod egidą Śląskich Banków Żywności. 15 i 16 marca dziewiętnastu wolontariuszy zachęcało do wypełnienia darami wielkanocnego kosza w sklepie Dino. Dzięki serdeczności mieszkańców Mesznej i okolic udało się zebrać 215 kilogramów żywności, która w formie paczek została przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej miejscowości. Dodatkowym elementem projektu było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.
Serdeczne podziękowania kierujemy do:
– wspaniałych Wolontariuszy i ich rodziców,
– opiekunów-nauczycieli,
– Kierownictwa i Pracowników sklepu Dino,
– sołtysa Mesznej pana Antoniego Kufla za aktywny udział w zbiórce i pomoc w dystrybucji paczek,
– księdza proboszcza Mesznej Marka Kamińskiego za promowanie zbiórki w środowisku lokalnym,
– wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy włączyli się w zbiórkę.
Prawdziwą siłą człowieka jest jego wrażliwość.