Świąteczne Figurki – warsztaty kreatywne w Grupie III i IV

W poniedziałek 4 grudnia przedszkolaki z grupy Lisków i Sówek uczestniczyły w warsztatach kreatywnych zorganizowanych w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Panią Joannę Pik, dzieci malowały farbami gipsowe, świąteczne figurki i zawieszki. Zadanie, mimo że niełatwe i wymagające sporo precyzji oraz skupienia uwagi, było dla nich doskonałą atrakcją i świetną zabawą. Przedszkolaki puściły wodze fantazji i po chwili białe bałwanki, Mikołaje i świąteczne dzwonki nabrały pięknych, soczystych kolorów. Ponadto w ruch poszły butelki z brokatem, więc po chwili świeciły się nie tylko ozdabiane prace i ręce dzieci, ale także cała sala. Figurki po wysuszeniu zostały pięknie zapakowane i przekazane na nadchodzący Kiermasz Bożonarodzeniowy. Oczywiście mali artyści także otrzymali na pamiątkę jedną ze swoich prac, aby przypominała im te pracowicie, aczkolwiek bardzo miło i kreatywnie spędzone chwile.

Bardzo dziękujemy Pani Joannie za przygotowanie ciekawych warsztatów oraz Gminie Wilkowice za umożliwienie ich przeprowadzenia.