Konkurs pięknego czytania dla klas 1-3

W dniu 15.03.2024r.  w nowej bibliotece  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mesznej po raz pierwszy odbył się konkurs pięknego czytania dla klas 1-3. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje umiejętności, czytając wybrane fragmenty:

• Klasa 1: „Nasza mama czarodziejka”- J. Papuzińskiej;
  • Klasa 2: „Drzewo do samego nieba”- M. Terlikowskiej;
  • Klasa 3: „Cudaczek-  Wyśmiewaczek”- J. Duszyńskiej.

Celem konkursu było przede wszystkim promowanie czytelnictwa oraz kształtowanie zainteresowań czytelniczych, poprzez poznawanie utworów literatury dziecięcej.  Bardzo dużo dzieci wykazało się świetną znajomością tekstu oraz umiejętnością jego interpretacji. Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Do dzieci, które zdobyły miejsca premiowane należą: klasa 1: miejsce 1 – Ruben Zacny; m. 2.- Dominik Selke oraz M. Pura; m. 3 – Milena Pezda; klasa 2:  m. 1 – Józef Gabryś; m. 2 – Wiktoria Stolarczyk oraz Edyta Klaczek; m. 3 – Artur Chełmiński i Sara Górny; klasa 3: m. 1- Antoni Zynek, Anna Zemczak, Emilia Szczutowska, Natalia Jędryka; m. 2 – Karolina Harat, Leon Gębala, Kamil Mucha; m. 3 – Maksymilian Jakubiec.

Gratulujemy!!!

Kinga Kowalska- bibliotekarz szkolny