Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dla Polaków – 11 listopada jest dniem szczególnym, bowiem po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę świata.

Aby upamiętnić to ważne wydarzenie uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Mesznej przygotowali uroczystą akademię w formie podróży do przeszłości, przypominając uczniom tragiczne losy naszej ojczyzny od czasów rozbiorów, poprzez powstania, walkę o wolność w czasie I wojny światowej, aż po pamiętny 11 listopada 1918 roku.

Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Pan Dyrektor wystosował kilka słów do uczniów, przypominając między innymi, co to znaczy być patriotą i jak to można uczynić, następnie głos zabrali uczniowie, przedstawiając program artystyczny. Akademia przeniosła nas w klimat zadumy i patriotycznej refleksji. Uświadomiła, że mamy wielkie szczęście żyć, uczyć się i pracować w wolnej i niepodległej Polsce. Nie zabrakło również wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych.
Warto wspomnieć, że w tym roku mija 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.