Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

   Dla Polaków – 11 listopada jest dniem szczególnym, bowiem po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę świata.

   Aby upamiętnić to ważne wydarzenie uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Mesznej przygotowali uroczystą akademię w formie podróży do przeszłości, przypominając uczniom tragiczne losy naszej ojczyzny od czasów rozbiorów, poprzez powstania, walkę o wolność w czasie I wojny światowej, aż po pamiętny 11 listopada 1918 roku.

   Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Pan Dyrektor wystosował kilka słów do uczniów, przypominając między innymi, co to znaczy być patriotą i jak to można uczynić, następnie głos zabrali uczniowie, przedstawiając program artystyczny. Akademia przeniosła nas w klimat zadumy i patriotycznej refleksji. Uświadomiła, że mamy wielkie szczęście żyć, uczyć się i pracować w wolnej i niepodległej Polsce. Nie zabrakło również wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych.
Warto wspomnieć, że w tym roku mija 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.


 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status