Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Mesznej po remoncie!

      Dzięki staraniom dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach pana Marka Kubicy sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Mesznej może pochwalić się nową nawierzchnią sportową – Gerflor TARAFLEX. Ta syntetyczna wielowarstwowa nawierzchnia potocznie nazywana teraflex, oferuje znakomite parametry użytkowe m. in. wysoki wskaźnik komfortu w przypadku silnych uderzeń, upadków, długofalowe zachowanie parametrów użytkowych, czy odporność na działanie bakterii i pleśni. Na takich nawierzchniach grają również reprezentacja Polski siatkarek, czy odbywają się rozgrywki w ramach Igrzysk Olimpijskich, imprez międzynarodowych federacji np. siatkarskiej, piłki ręcznej, unihokejowej czy tenisa stołowego.
     Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mesznej wraz z Radą Rodziców zadbali natomiast o wymalowanie ścian i innych elementów wyposażenia sali m. in. drabinek gimnastycznych do ćwiczeń.
   Tak wyposażona sala gimnastyczna stanowi idealne środowisko do wspierania rozwoju fizycznego uczniów, bowiem aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie zwłaszcza w XXI wieku dla zdrowia i kondycji psychicznej dzieci i młodzieży.
Uczniowie szkoły w Mesznej oraz z terenu gminy będą mieli teraz jeszcze lepsze warunki do poprawy swojej wydolności, koordynacji, ogólnej sprawności fizycznej i rozwijania swoich pasji sportowych. Miejmy nadzieję, że w przyszłości niektórzy z nich staną do rywalizacji na arenach ogólnopolskich, czy międzynarodowych.


Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status