Zwierzęta polskich lasów – pogadanka w przedszkolu

W tym roku szkolnym nasze przedszkole skupia się na edukacji regionalnej, w tym na ochronie środowiska naturalnego. W poznaniu różnych gatunków leśnych zwierząt pomogły naszym przedszkolakom panie Justyna i Kinga z Beskidzkiego Klubu Dian przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Bielsku-Białej w towarzystwie sympatycznego szczeniaczka Grota. Panie przyniosły ze sobą masę różnorodnych pomocy dydaktycznych, dzięki którym, dzieci mogły wielozmysłowo poznać przedstawicieli leśnej fauny. Największym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty dające unikalną możliwość obejrzenia z bliska dzikich zwierząt, sprawdzenia, czy dzik ma faktycznie ostre kły a borsuk grube futro. Dzieci młodsze uczyły się rozpoznawać ślady zwierząt. Mogły obejrzeć poroża zrzucone wiosną przez jelenie i zauważyć, że są o wiele większe od poroży saren. Dowiedziały się, czym żywią się poszczególne gatunki zwierząt. Usłyszały, w jaki sposób porozumiewają się ze sobą sarny. Na koniec, dzieci brały udział w konkursie wiedzy o leśnych zwierzętach, w którym można było zdobyć medale. Dzieciom ogromnie podobała się taka forma zajęć.

Dzieci starsze dodatkowo brały udział w grupowej rywalizacji w układaniu „zwierzęcych puzzli”. Zwycięzcy, którym udało się ułożyć obrazek w najkrótszym czasie zostali nagrodzeni medalami. Każda grupa musiała także nazwać zwierzątko z ilustracji i przypomnieć kilka ciekawostek na jego temat. Na koniec, przedszkolaki w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie oraz piękne podarunki, postanowiły zadeklamować paniom wierszyki i zaśpiewać piosenkę o leśnych zwierzątkach.

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status