WYSTAWA FIRST LEGO LEAGUE

JWYSTAWA FIRST LEGO LEAGUE

Nasza drużyna klasy IIa „Explorers Energy – Odkrywcy Energii” w składzie; Nadia, Hania, Leon, Julek, Franek i Antek w II okresie b.r. szkolnego brała udział w dodatkowych zajęciach pt.; Klocki Lego Explore „Superpowered”.

Tematyką zajęć były odnawialne źródła energii. Bazując na przykładach inspirujących do tematu oraz dodatkowych materiałach wraz z doświadczeniami własnymi nabytymi z obserwacji realizowała na macie krok po kroku konstrukcje z Klocków Lego Education. Uczniowie projektowali i budowali odnawialne źródła energii, ich sposoby przechowywania oraz dystrybucji. Pojawiła się elektrownia; wiatrowa, wodna, słoneczna oraz geotermalna. Podczas pracy korzystaliśmy z klocków bazowych, prototypowych do tematu oraz klocków WeDo 2.0 i Bricq. Efektem końcowym było zaprogramowanie silników wybranych najważniejszych elementów makiety aby wprowadzić je w ruch. Na koniec wykonaliśmy kolorowy plakat drużyny. Podczas zajęć zawsze towarzyszyła nam miła atmosfera, wiele pytań, odkryć i sporo nowych wiadomości o otaczającej nas rzeczywistości.

Zajęcia miały na celu przede wszystkim pozyskanie nowych wiadomości oraz przygotowanie się do wystawy First Lego League która odbyła się 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej. Wystawa była podsumowaniem realizacji zajęć programowania z Klockami Lego. Nasza sesja odbyła się o godz.; 11.30 na której nasza drużyna „Explorers Energy” zaprezentowała organizatorom wystawy efekty swojej owocnej współpracy. Dzieci wróciły z dyplomami oraz nagrodami. Uzyskały dyplom w kategorii „Znawcy Energii”.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom twórczych pomysłów, chęci konstruowania oraz życzymy nowych przygód z Klockami Lego.

Prowadząca zajęcia

Beata Jakubiec


 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status