WYSTAWA FIRST LEGO LEAGUE

JWYSTAWA FIRST LEGO LEAGUE

Nasza drużyna klasy IIa „Explorers Energy – Odkrywcy Energii” w składzie; Nadia, Hania, Leon, Julek, Franek i Antek w II okresie b.r. szkolnego brała udział w dodatkowych zajęciach pt.; Klocki Lego Explore „Superpowered”.

Tematyką zajęć były odnawialne źródła energii. Bazując na przykładach inspirujących do tematu oraz dodatkowych materiałach wraz z doświadczeniami własnymi nabytymi z obserwacji realizowała na macie krok po kroku konstrukcje z Klocków Lego Education. Uczniowie projektowali i budowali odnawialne źródła energii, ich sposoby przechowywania oraz dystrybucji. Pojawiła się elektrownia; wiatrowa, wodna, słoneczna oraz geotermalna. Podczas pracy korzystaliśmy z klocków bazowych, prototypowych do tematu oraz klocków WeDo 2.0 i Bricq. Efektem końcowym było zaprogramowanie silników wybranych najważniejszych elementów makiety aby wprowadzić je w ruch. Na koniec wykonaliśmy kolorowy plakat drużyny. Podczas zajęć zawsze towarzyszyła nam miła atmosfera, wiele pytań, odkryć i sporo nowych wiadomości o otaczającej nas rzeczywistości.

Zajęcia miały na celu przede wszystkim pozyskanie nowych wiadomości oraz przygotowanie się do wystawy First Lego League która odbyła się 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej. Wystawa była podsumowaniem realizacji zajęć programowania z Klockami Lego. Nasza sesja odbyła się o godz.; 11.30 na której nasza drużyna „Explorers Energy” zaprezentowała organizatorom wystawy efekty swojej owocnej współpracy. Dzieci wróciły z dyplomami oraz nagrodami. Uzyskały dyplom w kategorii „Znawcy Energii”.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom twórczych pomysłów, chęci konstruowania oraz życzymy nowych przygód z Klockami Lego.

Prowadząca zajęcia

Beata Jakubiec


 

Back To Top