Wizyta policjanta w naszym przedszkolu

Końcem października nasze przedszkole odwiedził kolejny gość – nasz dzielnicowy mł. asp. Roman Wojciechowski. Wizyta ta, była doskonałą okazją nie tylko do poznania tajników służby policjanta, ale także do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych, pod jaki numer alarmowy należy dzwonić gdy potrzebujemy pomocy, a także zrozumiały dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne dla pieszego. W czasie spotkania dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Na zakończenie wszyscy otrzymali piękne odblaski i stanęli do pamiątkowego zdjęcia z gościem.

Dziękujemy Dzielnicowemu z Posterunku Policji w Wilkowicach – Panu Romanowi Wojciechowskiemu za spotkanie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest praca policjanta.

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status