Wizyta policjanta w naszym przedszkolu

Końcem października nasze przedszkole odwiedził kolejny gość – nasz dzielnicowy mł. asp. Roman Wojciechowski. Wizyta ta, była doskonałą okazją nie tylko do poznania tajników służby policjanta, ale także do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych, pod jaki numer alarmowy należy dzwonić gdy potrzebujemy pomocy, a także zrozumiały dlaczego elementy odblaskowe są tak ważne dla pieszego. W czasie spotkania dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Na zakończenie wszyscy otrzymali piękne odblaski i stanęli do pamiątkowego zdjęcia z gościem.

Dziękujemy Dzielnicowemu z Posterunku Policji w Wilkowicach – Panu Romanowi Wojciechowskiemu za spotkanie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest praca policjanta.