Światowy Dzień Kota w przedszkolu

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. W związku z tym, iż w tym roku święto przypada w sobotę, nasze przedszkole obchody zorganizowało w czwartek 15 lutego. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia, których tematem przewodnim były koty – dzieci poznały różne rasy kotów, słuchały ciekawostek na ich temat, a także dowiedziały się jak dbać o te urocze zwierzątka. Przedszkolaki w czasie zabaw i opowieści ruchowych zamieniały się w kotki, więc z niejednej sali dobiegały odgłosy miauczenia i  mruczenia. Kulminacyjnym punktem tego dnia była wizyta Pani Mirosławy Kryger, która przybyła do nas wraz ze swoim pupilem –kotem Liją. Pani Mirka opowiedziała przedszkolakom o zwyczajach swojej kotki i pokazała jej zabawki, dzieci dowiedziały się jakie Lija lubi smakołyki, a także poznały podstawy jej pielęgnacji. Przedszkolaki z zachwytem przyglądały się kotce, która swoimi ogromnymi oczami wpatrywała się w to, co działo się wokół niej. Spotkanie to przyniosło nam wszystkim wiele radości, bardzo dziękujemy więc Pani Mirce za odwiedziny, za tą cenną lekcję, która nie tylko wzbogaciła wiedzę dzieci, ale przede wszystkim rozwinęła u nich empatię oraz uwrażliwiła je na potrzeby zwierząt.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest w galerii – https://drive.google.com/drive/folders/1zZCAqJkbz-tPOib0mAD24ssSlwBfoUPy?usp=sharing