Spotkanie z kolejarzem w przedszkolu

W czwartek 4 stycznia odwiedzili nas pracownicy Kolei Śląskich. Panowie Jacek Łoboziak i Bartłomiej Gaweł opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca na kolei oraz podzielili się różnymi ciekawostkami na temat pociągów. Dzieci mogły obejrzeć zawartość torby kolejarza oraz apteczki pierwszej pomocy. Przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpieczeństwa na dworcu i przejazdach kolejowych. Dzieci z radością mogły wcielić się w rolę zawiadowcy.  Na koniec, dzieci zostały obdarowane kolorowankami, naklejkami i słodkimi upominkami. Spotkanie z panami kolejarzami było wyjątkową przygodą i nowym doświadczeniem dla naszych przedszkolaków.