Słodkie warsztaty z Gospodyniami KGW w Mesznej

W naszym przedszkolu przygotowania do świąt idą pełną parą – nauczyliśmy się kolęd i pastorałek, przygotowaliśmy piękne ozdoby świąteczne, a ostatnio dzięki odwiedzinom Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Mesznej mieliśmy przyjemność dekorowania świątecznych pierniczków i ciasteczek. Podczas wizyty Panie z KGW nie tylko opowiedziały nam o tym jak wygląda proces przygotowania i pieczenia słodkich przysmaków, ale przy okazji zaprezentowały i opisały elementy swojego pięknego, regionalnego stroju. Dzieci chętnie wysłuchały prezentacji, a następnie ochoczo ruszyły do dekorowania upieczonych przez Gospodynie pierniczków. Ciasteczka w różnych kształtach i kolorach, po chwili dzięki lukrowi, pisakom i różnorodnym posypkom, a także dzięki szczypcie kreatywności przedszkolaków zyskały oryginalny, kolorowy wygląd. Piękne widoki i zapachy sprawiły, że niełatwo było powstrzymać się przed jedzeniem, więc niejeden pierniczek został ukradkiem schrupany. Bardzo dziękujemy Paniom z KGW Meszna za przygotowanie tak wspaniałych i pysznych warsztatów. Były one nie tylko inspiracją i zachętą do przygotowania takich słodkości w domach, ale także motywacją do poznawania oraz kultywowania regionalnych tradycji. Było nam bardzo miło i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz!

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii – https://drive.google.com/file/d/1f4Uxngf0h9YToriu1OeyvXzwiOOVImiO/view?usp=sharin 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status