Słodkie warsztaty z Gospodyniami KGW w Mesznej

W naszym przedszkolu przygotowania do świąt idą pełną parą – nauczyliśmy się kolęd i pastorałek, przygotowaliśmy piękne ozdoby świąteczne, a ostatnio dzięki odwiedzinom Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Mesznej mieliśmy przyjemność dekorowania świątecznych pierniczków i ciasteczek. Podczas wizyty Panie z KGW nie tylko opowiedziały nam o tym jak wygląda proces przygotowania i pieczenia słodkich przysmaków, ale przy okazji zaprezentowały i opisały elementy swojego pięknego, regionalnego stroju. Dzieci chętnie wysłuchały prezentacji, a następnie ochoczo ruszyły do dekorowania upieczonych przez Gospodynie pierniczków. Ciasteczka w różnych kształtach i kolorach, po chwili dzięki lukrowi, pisakom i różnorodnym posypkom, a także dzięki szczypcie kreatywności przedszkolaków zyskały oryginalny, kolorowy wygląd. Piękne widoki i zapachy sprawiły, że niełatwo było powstrzymać się przed jedzeniem, więc niejeden pierniczek został ukradkiem schrupany. Bardzo dziękujemy Paniom z KGW Meszna za przygotowanie tak wspaniałych i pysznych warsztatów. Były one nie tylko inspiracją i zachętą do przygotowania takich słodkości w domach, ale także motywacją do poznawania oraz kultywowania regionalnych tradycji. Było nam bardzo miło i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz!

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii – https://drive.google.com/file/d/1f4Uxngf0h9YToriu1OeyvXzwiOOVImiO/view?usp=sharin