Przyroda budzi się do życia – zajęcia edukacyjne z „Owady i Spółka”

Początek marca nieodłącznie związany jest z tematem zbliżającej się wiosny, dlatego też widząc pierwsze zwiastuny jej nadejścia, zaprosiliśmy do naszego przedszkola Centrum Edukacji „Owady i spółka”, by posłuchać i zobaczyć na żywo, jak przyroda budzi się do życia. W czasie zajęć przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę na temat pierwszych wiosennych kwiatów, ptaków zimujących w Polsce i powracających z dalekich krajów, a także różnych gatunków owadów. Dzieci nie tylko wiele się dowiedziały, ale i podzieliły się już zdobytymi wiadomościami – odgadywały jakie zwierzę zniosło dane jajko, rozpoznawały wiosenne odgłosy ptaków, a także trafnie wskazywały, na jakim drzewie rosną bazie. Ogromny zachwyt wzbudziły zwierzątka, które nieoczekiwanie znalazły się w naszej sali – począwszy od małej żabki, królika i piskląt, a skończywszy na perliczkach i kaczkach. Przedszkolaki  z zapartym tchem słuchały ciekawostek, z radością głaskały, brały na ręce i karmiły małe towarzystwo zebrane w specjalnie przygotowanej, mobilnej zagrodzie. Spotkanie to wzbogaciło naszą wiedzę, dostarczyło nam wielu pozytywnych przeżyć, ale i uświadomiło, że długo oczekiwana wiosna jest już naprawdę bardzo blisko 😊.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii