Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników Biblioteki Szkolnej

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ZSP W MESZNEJ

W piątek 1 grudnia 2023r. miała miejsce szczególna uroczystość- Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Uczniowie klasy 1a oraz 1b wzięli udział w zabawie „Marsz na orientację do biblioteki szkolnej”. Okazało się, że wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami.  Dzieci odpowiadały na zagadki związane z popularnymi bajkami oraz baśniami, tworzyły Kodeks Kulturalnego Czytelnika, zapoznały się z budową książki oraz tym, czym różni się książka wypożyczona  z biblioteki od własnej, prywatnej lektury. Uczniowie otrzymali również kilka wskazówek zachęcających ich do aktywnego i częstego odwiedzania biblioteki oraz wysłuchali „Listu książki do dzieci”. Na zakończenie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mesznej. Na pamiątkę tego wydarzenia, każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, książkę „Wnuczka antykwariusza”- J. Bednarek oraz przewodnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.