KUBECZKOWA MATEMATYKA- zajęcie otwarte w grupie Lisków

Zajęcie wprowadzające Liski w świat „kodowania na dywanie” z wykorzystaniem plastikowych, kolorowych kubeczków. Zajęcia odbyły się 28 listopada jako zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci 4 i 5 letnie utrwalały nazwy i kolejność pór roku, kojarzyły je z kolorami. Następnie układały wg wzoru i z pamięci sekwencje 4 kubeczków, układały przestrzenne wieże wg przestrzennego wzoru oraz schematu na kartce. Na zajęciach nie zabrakło także ruchu z elementami kodowania. Dzieci doskonale sobie poradziły z wszystkimi zadaniami, wykazały się spostrzegawczością i umiejętnościami manualnymi, a także chęcią współpracy z kolegami i koleżankami.