SKKT – Rok szkolny 2021/2022

Prowadzenie Szkolnego  Koło  Krajoznawczo–Turystycznego PTTK „Wędrowiec”. 34 członków z klas III i VI  (w tym 14 członków PTTK)

25.09.2021r. udział w wycieczce na Magurkę – (16 uczestników),

Sezon turystyczny rozpoczęty –  25 września 2021r. członkowie SKKT-PTTK „Wędrowiec” oraz uczniowie klasy IIIa zdobyli Magurkę Wilkowicką,  czwarty co do wysokości szczyt Beskidu Małego, o wysokości 909 m n.p.m. W końcu po długim okresie ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną mogliśmy razem wyjść i cieszyć się pięknem jesiennego krajobrazu.

Pogoda i humory wszystkim dopisywały.

9.10.2021 r. udział w XIX POWIATOWYM JESIENNYM RAJDZIE „Brązowego Liścia” z metą w Amfiteatrze „Skalite” w Szczyrku (10 uczestników);

9 października 2021r. członkowie SKKT-PTTK „Wędrowiec” wzięli udział w XIX Powiatowym Jesiennym Rajdzie  „Brązowego Liścia”. Z Mesznej przeszliśmy żółtym szlakiem do „Chaty na Groniu”, później szlakiem czarnym dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce,  skąd zeszliśmy do Szczyrku. Tegoroczny rajd miał  swój finał w Amfiteatrze Skalite, gdzie zebrała się młodzież z całego powiatu bielskiego.

Na mecie rajdu czekał  na nas  pyszny żurek oraz mnóstwo  atrakcji. Każdy znalazł coś  dla siebie – był rzut ziemniakiem, skoki przez płotek, rzut lotką, przegląd piosenki , czy kręcenie hula hopem. W ostatniej konkurencji Julia Kępys zdobyła I miejsce, a Eliza Śliwa – III miejsce.

Gratulujemy

04.12.2021r. – (10 uczestników) – współorganizacja zimowego złazu turystów „Choinka dla zwierząt Mikołajki 2021″  przy Chacie na Groniu w Mesznej;

Ogółem około 100  uczestników  szkół podstawowych i  gimnazjalnych z miasta Bielska – Białej i powiatu bielskiego wraz z opiekunami (ograniczona liczba uczestników z uwagi na oboszczenia cowidowe), udział w konkursie wiedzy turystycznej I m. – Miłosz Juraszek, II miejsce – Elena Cembala.

W sobotę 4 grudnia  po raz kolejny odbył się zimowy zlot dla dzieci i młodzieży pod hasłem „MIKOŁAJKI 2021 –CHOINKA DLA ZWIERZĄT”. Przy Chacie na Groniu udekorowaliśmy drzewka przysmakami dla zwierząt, żeby nie głodowały w mroźne, zimowe dni. Spotkaliśmy się z Mikołajem, który obdarował wszystkich pięknymi prezentami. Bardzo miło i efektywnie spędziliśmy czas.

23.04.2022r– udział w Wiosennym Rajdzie z okazji Dnia Ziemi – Rajcza 2022. meta – Ośrodek Edukacji Ekologicznej Rajcza Nickulina – (34 uczestników);

23 kwietnia wzięliśmy udział w Wiosennym Rajdzie z okazji Dnia Ziemi – Rajcza 2022. Z Wilkowic pojechaliśmy pociągiem do Rajczy. Przeszliśmy  trasą górską przez Cząpel, Wilczy Groń i Kiczorę na metę rajdu, która znajdowała się   na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rajczy Nickulinie. Było ognisko, niespodzianki oraz rozgrywki w „ziemniaka”.

Przejazd pociągiem dla wielu był wielką atrakcją.

30.04.2022r.  – udział w XXIII  WIOSENNYM RAJDZIE GÓRSKIM „ ZIELENIĄ SIĘ BUKI”,  meta – „TEREN REKREACYJNY – SOKOLNIA BUCZKOWICE”. (26 uczestników);

30 kwietnia uczestniczyliśmy w XXIII  Wiosennym Rajdzie  Górskim „ ZIELENIĄ SIĘ BUKI”. Z Bystrej wyruszyliśmy  na  Magurę, po drodze obejrzeliśmy ruiny basenu  i miejsce, gdzie znajdowało się schronisko turystyczne ”Magura- Kąpielisko”, które doszczętnie spłonęło w 1945r.   Później zeszliśmy do Szczyrku i wzdłuż Żylicy, ścieżką spacerową,  dotarliśmy do Buczkowic, gdzie na terenie   rekreacyjnym  „Sokolnia” znajdowała się  meta rajdu. Odpoczęliśmy po długiej wędrówce, zjedliśmy smaczne kiełbaski z ogniska. Zdobyliśmy nagrodę za najciekawszy drużynowy proporczyk pasterski !!!

11.06.2022r. – udział w XX Jubileuszowym  Powiatowym Rajdzie  Górskim z metą na Magurce – udział w konkursie wiedzy o Beskidzie Śląskim (III m. – Miłosz Juraszek) oraz w przeglądzie piosenki różnej (10 uczestników);