Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową dla naszej szkoły.

Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową dla naszej szkoły!!!

Zwycięską pracę konkursową dotyczącą phisingu zaprojektował i wykonał nasz uczeń – Miłosz Juraszek

Podczas konferencji prasowej w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. „Nagrodą są w pełni wyposażone mobilne pracownie komputerowe. Uczniowie nadesłali aż 3075 zgłoszeń i bardzo trudno było wybrać najlepsze. Dlatego zwiększyliśmy pulę nagród i zamiast planowanych 500 mobilnych pracowni komputerowych, do szkół trafi ich ponad 800. Nasze działania w zakresie budowania kompetencji cyfrowych młodego pokolenia są kompleksowe” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

Drużyny rywalizowały o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Każda pracownia jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Pracownia zostanie przekazana do naszej szkoły do końca listopada tego roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie Ministerstwa Cyfryzacji oraz na stronie Konkursu.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.