Wolontariusze w akcji, czyli świąteczne kolędowanie z Seniorami

14 grudnia wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Mesznej pod opieką nauczycieli odwiedzili Dom Opieki „Senior” w Bystrej. Przy akompaniamencie gitary wspólnie z Seniorami śpiewaliśmy polskie kolędy i pastorałki oraz radosne i skoczne piosenki góralskie. Spotkanie z osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi było lekcją empatii dla młodzieży naszej szkoły. Uczniowie podzielili się z pensjonariuszami uśmiechem i otwartością – synonimami młodości.
W zamian otrzymali spokój, ciepło, wdzięczność i wiele wspomnień. Owe spotkania skłaniają młodzież do refleksji nad życiem i przemijaniem, uczą szacunku i pokory wobec doświadczenia rozmówcy. Niezwykłość tych relacji polega na tym, iż wysłuchanie drugiego człowieka, wspólne wypicie herbaty i zjedzenie domowego ciasta pieczonego przez wolontariuszy, może stać się chwilą niezapomnianą.

Dorota Klimczyńska