Świetlica we wrześniu

              Wrzesień w szkole minął bardzo szybko. Wypoczęci po wakacyjnej przerwie, pełni wigoru i optymizmu, weszliśmy w wir codziennej pracy i obowiązków. Także w świetlicy ten czas był pełen nowości i wrażeń. Już na początku w nasze szeregi wkroczyła zwarta i spora grupa tegorocznych pierwszoklasistów, którzy zaaklimatyzowali się wśród starszych kolegów niemal od razu.

Najpierw zapoznawaliśmy się z zasadami, obowiązującymi w świetlicy, wskazywaliśmy na bezpieczne i kulturalne zachowanie, jak też na wzajemną pomoc.

Próbowaliśmy również wrócić wspomnieniami do wakacji. Dzieci opowiadały o miejscach, gdzie przebywały oraz wykonywały rysunki tychże miejsc. Kolejnym tematem, jaki poruszyliśmy, był „obraz” miejscowości, gdzie mieszkamy. Uczniowie wypowiadali się oraz robili prace plastyczne. Następnie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na terenie szkoły i podwórku szkolnym, na placu zabaw czy w drodze do i ze szkoły.

15 września obchodziliśmy „Dzień kropki”. Kolejnym i chyba najbardziej charakterystycznym dla tego miesiąca tematem, była jesień. Malowaliśmy słoneczniki, wykonywaliśmy stroiki z wcześniej pomalowanych słoików i darów jesieni.

Przez cały ten czas w codzienny harmonogram zajęć wplataliśmy czytanie – zarówno głośne, jak i ciche, gry i zajęcia ruchowe przy muzyce, zabawy konstrukcyjne oraz ćwiczenie pamięci wzrokowej. Dzieci mogły również odrabiać zadania domowe, a czasem obejrzeć dobrą bajkę.


 

 

 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status