Świetlica we wrześniu

              Wrzesień w szkole minął bardzo szybko. Wypoczęci po wakacyjnej przerwie, pełni wigoru i optymizmu, weszliśmy w wir codziennej pracy i obowiązków. Także w świetlicy ten czas był pełen nowości i wrażeń. Już na początku w nasze szeregi wkroczyła zwarta i spora grupa tegorocznych pierwszoklasistów, którzy zaaklimatyzowali się wśród starszych kolegów niemal od razu.

Najpierw zapoznawaliśmy się z zasadami, obowiązującymi w świetlicy, wskazywaliśmy na bezpieczne i kulturalne zachowanie, jak też na wzajemną pomoc.

Próbowaliśmy również wrócić wspomnieniami do wakacji. Dzieci opowiadały o miejscach, gdzie przebywały oraz wykonywały rysunki tychże miejsc. Kolejnym tematem, jaki poruszyliśmy, był „obraz” miejscowości, gdzie mieszkamy. Uczniowie wypowiadali się oraz robili prace plastyczne. Następnie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na terenie szkoły i podwórku szkolnym, na placu zabaw czy w drodze do i ze szkoły.

15 września obchodziliśmy „Dzień kropki”. Kolejnym i chyba najbardziej charakterystycznym dla tego miesiąca tematem, była jesień. Malowaliśmy słoneczniki, wykonywaliśmy stroiki z wcześniej pomalowanych słoików i darów jesieni.

Przez cały ten czas w codzienny harmonogram zajęć wplataliśmy czytanie – zarówno głośne, jak i ciche, gry i zajęcia ruchowe przy muzyce, zabawy konstrukcyjne oraz ćwiczenie pamięci wzrokowej. Dzieci mogły również odrabiać zadania domowe, a czasem obejrzeć dobrą bajkę.


 

 

 

 

Back To Top