Świetlica w kwietniu

    Kwiecień, to miesiąc, w którym pogoda lubi sprawiać psikusy, dlatego już wiadomo skąd wzięło się powiedzenie: „Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”. Pomimo, iż czasem pogoda była gorsza, w naszej świetlicy nigdy się nie nudziliśmy i zawsze coś się działo.

     Przez cały kwiecień odbywały się tzw. „filmowe piątki”.

Świetlica była głównym organizatorem konkursu „Mam talent”, który odbył się w dniu 18 kwietnia. Dzieci, biorące udział w  tegorocznej imprezie, przygotowywały się do niej z wielkim zaangażowaniem. Pierwsze miejsce zdobyła uczestniczka z klasy 5, która zachwyciła jurorów swoim pięknym i niezwykle dojrzałym głosem, drugie należało do dziewcząt z klasy 3b, które zaprezentowały swoje talenty taneczne, na trzecim miejscu uplasowała się dziewczynka z klasy 2a, prezentująca gimnastykę artystyczną. W tej samej kategorii, zostało też wręczone wyróżnienie dla uczestniczki z klasy 2b. Występujący uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś laureaci otrzymali nagrody w postaci biletów do kina i voucherów na pizzę. Całą imprezę uświetnił występ zespołu tanecznego, w którego skład wchodzą dzieci z kl. 1-3. Na koniec wszyscy mogli zatańczyć do znanych i lubianych rytmów „Macareny”.

W nawiązaniu do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, pani przeprowadzała również w ramach zajęć świetlicowych rozmowy z dziećmi na ten temat.

Nadto malowaliśmy pejzaże wiosenne. Włączyliśmy się w tworzenie wystawy prac, które zdobiły naszą szkołę i cieszyły oko oglądających.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Mówiliśmy o tym, w jaki sposób należy szanować naszą planetę, a także powstała zbiorowa praca plastyczna, która ozdabia świetlicową gazetkę. Ponadto czytaliśmy wiersze o ekologii i obejrzeliśmy edukacyjny film w tej tematyce.

Kiedy pogoda i możliwości na to pozwalały, chodziliśmy na plac zabaw i boisko szkolne, gdzie dzieciaki mogły pobawić się wspólnie i zagrać w piłkę.

Czasem, w ramach zajęć świetlicowych, odwiedzaliśmy bibliotekę czy salę komputerową. Nadto, odbywały się rozgrywki w pink-ponga i badmintona. Rozwiązywaliśmy łamigłówki i rebusy, pozwalające rozwijać logiczne myślenie.

W tematach, zwróciliśmy też uwagę na to jak i ile korzystać z komputera (w tym z internetu), aby nie stał się on zagrożeniem. Mówiliśmy o sztuce przegrywania i postrawie „fair play”. Dzieci mogły się pochwalić znajomością tzw. „wielkich Polaków”, poprzez przedstawienie ich sylwetek.

Co jakiś czas odbywało się też słuchanie i czytanie bajek, a pod koniec miesiąca „bawiliśmy się” z Janem Brzechwą i jego dziecięcą poezją.

Powstała gazetka upamiętniająca zbliżającą się majową uroczystość – Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Kilka zdjęć:

Back To Top
Skip to content