SKKT – Rok szkolny 2023/2024

Prowadzenie Szkolnego  Koło  Krajoznawczo–Turystycznego PTTK „Wędrowiec”.

CHOINKA DLA ZWIERZĄT – PRELUDIUM ŚWIĄT

Jak co roku początkiem grudnia Mikołaj zaprosił na ucztę naszych dzikich przyjaciół.
W minioną sobotę wokół „Chaty na Groniu” pełno było radości i śmiechu, dziecięcych wygłupów i przyjaznych rozmów dorosłych. Uczniowie szkół i przedszkolaki wraz  z nauczycielami i rodzicami ubierali choinki własnoręcznie przygotowanymi ozdobami z warzyw, owoców, roślin i kwiatów, które lubią zwierzęta. Na drzewach można było podziwiać ażurowo wycinane buraczki, finezyjne zawijasy z marchewek, pełne wyobraźni figurki i ozdoby ze słomy, a nawet owocowo – ziołowe „buźki” czy ziarenkowe sopelki.Pomysłowość uczestników konkursu na najpiękniejszą „choinkę dla zwierząt” z każdym rokiem coraz bardziej zaskakuje organizatorów i komisję.

Szalejące na śniegu dzieciaki starym zwyczajem odwiedził Mikołaj, który wspólnie z Mikołajką obdzielił wszystkich cukierkami oraz wręczył prezenty i upominki uczestnikom z poszczególnych szkół i przedszkoli. Radości i śmiechom nie było końca, a zwierzaki, które zjawiły się, gdy cały gwar ucichł z pewnością doceniły rarytasy, jakie dla nich przygotowano.

 

 


XXI Powiatowy Jesienny Rajd „Brązowego Liścia” Kozy 2023 – meta w Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach 7.10.2023

A my znów na szlaku…

W sobotę 7 października członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego „Wędrowiec” działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mesznej pod opieką pani Kingi Kowalskiej, pani Marzeny Nawieśniak oraz pani Barbary Rojek rozpoczęli sezon turystyczny.

Jak co roku wzięli udział w Powiatowym Jesiennym  Rajdzie  „Brązowego Liścia”. Szlakami Beskidu Małego,  podziwiając piękno jesiennego krajobrazu, przeszli z przełęczy Przegibek, przez Gaiki, zdobywając szczyt Groniczki na Przełęcz u Panienki.  Po krótkim odpoczynku „mali wędrowcy” dotarli na metę rajdu, która znajdowała się na boisku Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.
       W rajdzie uczestniczyli uczniowie z 11 szkół z terenu całego powiatu bielskiego wraz ze swoimi opiekunami. Na mecie rajdu czekały na nich liczne atrakcje i niespodzianki. Po przebyciu całej trasy, w pierwszej kolejności, wszyscy posilili się przepyszną zupą gulaszową. Wartym odnotowania i bardzo ciekawym punktem imprezy były pokazy ratownictwa Grupy Beskidzkiej GOPR.  Ponadto część „młodych turystów” wzięła udział w konkursach sprawnościowych  takich jak: rzut ziemniakiem, lotką oraz rzuty do kosza. Jeszcze inni  prezentowali swoje umiejętności  wokalne.  Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami, związanymi z turystyką oraz bliskimi naszym sercu Beskidami.

Do Mesznej, pełna wrażeń turystyczna ekipa, wróciła autokarem.  Dopisała nie tylko pogoda, ale i humory. Pomimo zmęczenia wędrówką,członkowie SKKT „Wędrowiec”z niecierpliwością czekają na kolejną wyprawę.


 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status