SKKT – Rok szkolny 2022/2023

Prowadzenie Szkolnego  Koło  Krajoznawczo–Turystycznego PTTK „Wędrowiec”.

XX Jubileuszowy Powiatowy Jesienny Rajd „Brązowego Liścia”  – meta  amfiteatr  w Jaworzu 08.10.2022r.

Sezon turystyczny rozpoczęty!

8 października członkowie SKKT-PTTK „Wędrowiec” rozpoczęli sezon turystyczny. Wzięli udział w XX Jubileuszowym Powiatowym Jesiennym Rajdzie „Brązowego Liścia”. Uczniowie, wraz z nauczycielami  p. Kingą Kowalską, p. Aleksandrą Jaślanek,  p. Barbarą Rojek oraz rodzicami p. Ewą Juraszek oraz p. Agnieszką Moszczyńską,   ze  Szczyrku Biłej przeszli szlakiem żółtym przez przeł. Karkoszczonka, a później szlakiem narciarskim przez Stołów do schroniska PTTK na Błatniej. Tam w otoczeniu pięknej, jesiennej przyrody był czas na posiłek i odpoczynek. Następnie szlakiem żółtym dotarli do Jaworza – na metę rajdu. Po prawie pięciogodzinnym marszu w  jaworzańskim amfiteatrze zjedli pyszny żurek. Chętni uczniowie wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach sportowych i zręcznościowych oraz prezentacjach wokalnych. Jubileuszowa edycja rajdu była okazją do złożenia podziękowań dla opiekunów i przewodników za dotychczasowe lata pracy na rzecz rozwoju turystyki pieszej  oraz kształtowania kolejnych, młodych pasjonatów wędrówek po beskidzkich szlakach.  Wśród nich znalazła się także pani Barbara Rojek  wieloletni opiekun  SKKT-PTTK „Wędrowiec”.

Uczestnicy Rajdu zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu. Z niecierpliwością czekają na kolejną wyprawę.

„MIKOŁAJKI 2022 – Choinka dla zwierząt” przy Chacie na Groniu 3.12.2022

W sobotę 3 grudnia już po raz kolejny nasza szkoła była współorganizatorem Zimowego Zlotu Młodzieży  „Mikołajki 2022 – choinka dla zwierząt”. Przy Chacie na Groniu zebrało się  ok. 450 uczestników z 15 placówek oświatowych z Bielska-Białej i powiatu bielskiego – przedszkolaków, uczniów,  rodziców opiekunów oraz zaproszonych gości reprezentujących lokalne władze samorządowe. Pięknie udekorowaliśmy „choinkę” różnymi smakołykami dla zwierząt. Spotkaliśmy Mikołaja, który obdarował nas słodyczami i prezentami.

Dopisywała  nam nie tylko słoneczna pogoda, ale też wspaniałe humory.

XXIV  WIOSENNY RAJD GÓRSKI „ ZIELENIĄ SIĘ BUKI” 29.05.2023

29 kwietnia – jak co roku – wzięliśmy udział w rajdzie górskim „Zielenią się buki”. Autokarem  dotarliśmy na  Przełęcz Salmopolską, przeszliśmy  szlakiem czerwonym w kierunku Klimczoka przez Grabową – Kotarz – Hyrcę – Beskid  na  Przełęcz Karkoszczonka.  W schronisku odpoczęliśmy i nabraliśmy sił na dalsza drogę.  Zeszliśmy do Szczyrku  Biłej, a później  dotarliśmy na metę rajdu do „Amfiteatru w Szczyrku”.

Na mecie czekały na nas wspaniałe nagrody, smaczna kiełbaska, gorąca herbata i słodycze. Zwiedziliśmy  też Muzeum Narciarstwa.  Autokarem wróciliśmy do Mesznej.

XXI  PowiatowyRajd Górski Szczyrk 2023  – 17.06.2023

17 czerwca 2023r.  członkowie SKKT-PTTK „Wędrowiec” wzięli udział w XXI Powiatowym  Rajdzie  Górskim „Szczyrk 2023”.  Z Mesznej przeszliśmy żółtym szlakiem do „Chaty na Groniu”, później szlakiem czarnym dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce,  skąd zeszliśmy do Szczyrku. Tegoroczny rajd miał  swój finał w Amfiteatrze Skalite, gdzie zebrała się młodzież z całego powiatu bielskiego. Miłosz Juraszek reprezentował nas  w konkursie wiedzy turystycznej. Dziewczyny prezentowały swoje zdolności wokalne.  Wszyscy dobrze się bawili.