PROGRAMOWANIA W KLASACH TRZECICH

ZAJĘCIA PROGRAMOWANIA W KLASACH TRZECICH

        W III etapie zajęć uczniowie pracują z wykorzystaniem klocków  Lego Education WeDo 2.0., wykorzystują klocki Lego do budowy robotów. Aby zaprogramować robota wykorzystują program typu Lego, projektują i prezentują efekty swojej pracy wykorzystując „ożywionego robota” .

        Zajęcia pozalekcyjne z zakresu programowania w takiej formie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodszych uczniów naszej szkoły. Stanowią zapewnienie uczniom możliwości rozwijania pomysłów i poszerzania wiedzy ułatwiającej zrozumienie otaczającego świata. Rozwijają umiejętności zadawania pytań, określania i rozwiązywania problemów w oparciu o obserwacje i doświadczenia oraz umiejętności argumentowania
i konstruktywnego dzielenia się pomysłami. Uczniowie zapoznają się z różnorodnymi sposobami gromadzenia i przekazywania informacji oraz dokonują oceny i samooceny swojej pracy. Rozwijają umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia i wnioskowania. Zajęcia odgrywają również ważną rolę w zakresie rozwijania kompetencji społecznych; zgodnej współpracy w grupie i czerpania z jej zasobów. Lekcje programowania utrwalają dzieciom znajomość netykiety, czyli przestrzegania podstawowych zasad prawa dotyczącego cyfrowych środków przekazu, a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z urządzeniami cyfrowymi.

Prowadząca zajęcia Beata Jakubiec


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status