KIERMASZ EKOLOGICZNY

Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mesznej wraz z panią Michaliną Matlak zapraszają na kiermasz produktów ekologicznych wykonanych podczas warsztatów ekologicznych w grupie III. Warsztaty te dostały główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najciekawsze działania ekologiczne organizowanym przez miesięcznik Bliżej Przedszkola. Produkty można odebrać w oknie sali numer 1 (na parterze przy wejściu od strony szatni). Wpłat prosimy dokonywać w wyliczonej kwocie do oznaczonego pudełka.

Jakie produkty można kupić?

1.Mydelniczki ceramiczne – 20 zł

Ceramika powstaje z gliny – surowca naturalnego. Jej przygotowanie do pracy- czyszczenie, mieszanie, odpowietrzanie itp., nie obciąża środowiska naturalnego tak samo jak utylizacja, bowiem wyroby ceramiczne, tak samo jak szkło, można wielokrotnie poddawać recyklingowi z niewielką stratą surowca. Natomiast, nawet kiedy odpady ceramiczne dostaną się do środowiska, nie wydzielają żadnych trujących substancji.

2.   Woskowijki – 15 zł

Woskowijka to kawałek bawełnianego materiału nasączony woskiem pszczelim i olejem jojoba oraz żywicą sosnową, który w wielu przypadkach może zastąpić folię aluminiową, spożywczą czy woreczki jednorazowe i w ten sposób przyczynia się do ograniczenia produkcji śmieci oraz ochrony naszego zdrowia przed szkodliwym aluminium. Jak jej używać? Można owinąć nią kanapki i owoce, aby zabrać je ze sobą do szkoły lub pracy. Można też nakryć jedzenie, które chcemy uchronić przed wyschnięciem lub zepsuciem w jakimś naczyniu. Do tego celu należy chwilę dociskać woskowijkę do brzegu naczynia, aby wosk pod wpływem ciepła naszych rąk się nieco ogrzał i dopasował do powierzchni. Woskowijkę można umyć pod bieżąca wodą z odrobiną delikatnego detergentu, a jeśli osłabną jej właściwości, można je przywrócić przez przeprasowanie jej między kawałkami papieru do pieczenia.

3. Eko-mydełka – 8 zł

Powstały one na naturalnej bazie glicerynowej wyprodukowanej z trzech maseł roślinnych: masła shea, masła kakaowego i masła mango, które odżywiają i oczyszczają skórę. Dla urozmaicenia koloru i zapachu dodawaliśmy naturalne olejki eteryczne i glinki. Na kiermaszu dostępne są następujące rodzaje: niebieska glinka o zapachu migdałów, różowa glinka o zapachu malinowym, zielona glinka o zapachu zielonej herbaty, kurkuma o zapachu pomarańczy.

4. Ekologiczna kokosowa pasta do zębów – 5 zł

Pasta na kiermasz została wykonana przez nauczyciela z zastosowaniem najlepszej jakości ekologicznych, świeżych produktów z zachowaniem najwyższej możliwej higieny oraz sterylnych narzędzi. W skład pasty wchodzi ksylitol i olej kokosowy. Ksylitol – wygląda i smakuje jak zwykły, biały cukier. Jednak nie jest on cukrem, lecz alkoholem cukrowym. Pozyskiwany jest w sposób naturalny m.in. z kory fińskiej brzozy. Poprzez bakterie próchnicotwórcze nie ulega on przemianom w kwasy – w konsekwencji nie osłabia szkliwa, a wręcz odwrotnie – zapobiega powstawaniu próchnicy. Dodatkowo ksylitol jest związkiem zasadowym, przywraca prawidłowe pH śliny i stymuluje jej produkcję. Ślina odgrywa bardzo istotną rolę w ochronie przed rozwojem próchnicy. Poprzez wspomaganie przyswajania wapnia ksylitol zwiększa mineralizację szkliwa co jest bardzo istotne w przypadku dzieci, których zęby mleczne są z natury mniej odporne na próchnicę.

Olej kokosowy – ma działanie przeciwbakteryjne i wybiela zęby.

To jeden z ulubionych warsztatów dzieci a pasta przyjęła się w wielu domach.

5. Eko-kredki – 8 zł

Recykling w czystej postaci. Z naszych połamanych kredek świecowych powstały nowe odlotowe eko-kredki. Dzieci z zerówki bardzo lubią po nie sięgać.

6. Peeling różany solno-cukrowy – 10 zł

Do jego wykonania posłużyła  sól himalajska w pięknym różowym kolorze, cukier, olej z pestek winogron, płatki róż oraz naturalny aromat różany taki, jak do produkcji perfum.  Dostaliśmy wiele informacji, od mam, że peeling jest strzałem w dziesiątkę.

7. Świece z węzy pszczelej – 3-5 zł

Wosk pszczeli jest naturalnym surowcem produkowanym przez pszczoły. Świece wykonane w 100% z wosku pszczelego nie wydzielają szkodliwych substancji, a dodatkowo emitują jony ujemne, które oczyszczają powietrze z kurzu, pleśni, wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń. A jak przepięknie pachną!

Stan na dzień 25.06 godz 11:00

Woskowijki 13 sztuk

Mydelniczki 3 sztuki

Peeling – brak

Pasta – brak

Świeczka 10 cm – brak

Świeczka tea-light – brak

Mydełko malinowe 2 sztuki

Mydełko niebieskie migdały brak

Mydełko zielona herbata 2 sztuki

Mydełko pomarańcza z kurkumą 3 sztuki

Kredki serca brak

Kredki lego  brak

Kredki gwiazdki 1 sztuka

 

Kiermasz potrwa od piątku 18.06 do wyczerpania zapasów.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status