Kampania „Mogę zatrzymać smog” w grupie I i II

Dzieci z grupy I i II wzięły udział w kampanii edukacyjnej „Mogę zatrzymać smog – Przedszkolaku złap oddech”. W ramach akcji przeprowadzone zostały zajęcia na temat jakości powietrza i walki ze smogiem. W trakcie zajęć przedszkolaki obejrzały bajkę „O księciu Apsiku i złym Smogu”, dowiedziały się, czym jest smog, jak powstaje oraz jak wpływa na nasze zdrowie. Każda grupa wykonała eksperyment, dzięki któremu wszyscy na własne oczy zobaczyli jaki wpływ na czystość powietrza ma palenie śmieci. Wspólnie zauważyliśmy, że zanieczyszczone powietrze nie tylko źle wygląda i pachnie, ale jest także dla nas bardzo szkodliwe. Zastanawialiśmy się także, co możemy zrobić, aby powietrze było czyste. Doszliśmy do wniosku, że każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza np. poprzez wybieranie ekologicznych środków transportu, oszczędzanie prądu czy zbieranie makulatury. Udział w kampanii był dla wszystkich przedszkolaków bardzo ciekawym doświadczeniem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach, uważnie słuchały, świetnie się bawiły wykonując wszystkie zadania i karty pracy. Mamy nadzieje, że udział w akcji zaprocentuje także większą świadomością i troską o jakość otaczającego nas powietrza!