Innowacja LEGO Education w gr III – październik

W grupie III podczas realizacji tematu kompleksowego „Co z czego otrzymujemy” hasłem przewodnim w pracy z klockami LEGO był sklep, Ten sam zestaw – StoryTales, to samo zadanie cztery drużyny i cztery zupełnie inne koncepcje. Dzieciaki nie zapomniały nawet o miejscu, w którym nasi czworonożni przyjaciele mogą ugasić pragnienie podczas upalnych dni – sklep z prawdziwego zdarzenia. Na sklepowych półkach znalazły się produktu spożywcze. Sposób ich pozyskiwania został dokładnie omówiony przed przystąpieniem do budowania Dzieci zastanawiały się także, jakie potrawy można z nich przygotować. Gdy sklepy zostały wybudowane i zatowarowane, można było przystąpić do zabawy. podczas której dzieci miały za zadane zwrócić szczególna uwagę na zwroty grzecznościowe oraz zasady dobrego zachowana, które są im doskonale znane (przynajmniej w teorii ;-)).

Na zajęcia popołudniowych w październiku,  mieliśmy okazję pobawić się naszym nowym nabytkiem – zestawem TECH MACHINES uwielbianym szczególnie przez chłopaków.

W październiku w obu grupach rozpoczęły swoją wędrówkę po domach zestawy 6-klocków Jest to pomysł angażujący w naszą innowację dzieci i rodziców w ich domach.