Dzień Ziemi w grupie II

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma za zadanie uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę oraz promować postawy proekologiczne w społeczeństwie. Przedszkolaki w trakcie zajęć poznały sposoby dbania o przyrodę – dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci, jak oszczędzać prąd i wodę, zrozumiały także jakie korzyści płyną z korzystania z ekologicznych środków transportu. Dzieci wykonały także pracę plastyczną pt. „Ziemia – zielona planeta”. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali odznaki „Przyjaciela przyrody” i zapozowali razem do pamiątkowego zdjęcia.