Zawieszki dla ptaków – warsztaty ekologiczne

W styczniu szczególną uwagę zwracamy na ptaki i zwierzaki, które ze względu na niska temperaturę oraz śnieg, mają utrudniony dostęp do pożywienia. Postanowiliśmy im troszkę pomóc wykonując zawieszki z ziarnem. Zrobiliśmy dwa rodzaje zawieszek – z rolek po papierze oraz na bazie żelatyny. Zarówno jedne, jak i drugie prezentują się w naszym ogrodzie przedszkolnym bardzo efektownie tworząc wraz czerwonymi jabłuszkami nie tylko piękną dekoracje, ale przede wszystkim, stołówkę dla okolicznych ptaszków umożliwiając nam ich obserwację.

Pozostałe wyroby warsztatowe można obejrzeć klikając tutaj.