Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych

W ramach uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowany został – Przegląd Pieśni Patriotycznych, w trakcie których dzieci prezentowały wybrane utwory, swoją tematyką nawiązujące do lat heroicznej  walki Polaków na  drodze  do odzyskania wolności.

Pokaz  rozpoczęły grupy przedszkolne.  Najmłodsze dzieciaczki urzekły wszystkich nie tylko przepięknym śpiewem, ale przede wszystkim strojami i innymi elementami nawiązującymi do obchodzonego święta.  Następnie swoje pieśni zaprezentowały klasy I – III, wśród  których w szczególności jury wyróżniło klasę Ib, która cudnie odśpiewała piosenkę  „Jestem Polką
i Polakiem”.  Natomiast w kategorii IV – VII  najdostojniej zaprezentowała  się klasa Vb w pieśni żołnierskiej  „Hej, chłopcy, bagnet na broń” .

Uroczystość uświetniły występy artystyczne koła teatralnego oraz zespołu rytmiczno-tanecznego “Level up”.  Szkolni aktorzy zaaranżowali spektakl „Droga do wolności”, natomiast  dzieci z klas  młodszych oczarowały wszystkich energicznym „Tańcem  z flagami”. Warto zaznaczyć, iż wszystkie dzieci, od najmłodszych po najstarsze, przepięknie,  dostojnie i uroczyście zaprezentowały się w tym szczególnym dniu.

Klasy I-IIIklasa IV A


klasa IV B


klasa V A


klasa V B


klasa VI A


klasa VII A

 

 

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status