Szkolna biblioteka czeka na uczniów

Biblioteka na Was czeka

Mijają pierwsze miesiące roku szkolnego 2022/23. Biblioteka szkolna starała się w tym czasie wdrażać uczniów do aktywności związanych
z książką oraz czytelnictwem.  Już we wrześniu, z okazji Dnia Głośnego Czytania, chętne dzieci prezentowały wiersze Jana Brzechwy na przerwach miedzy lekcjami przez radiowęzeł szkolny. Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie klas III-VII  wykonywali lapbook’i o tematyce związanej z twórczością  znanych, poczytnych pisarzy i autorów lektur szkolnych, m. in. Renaty Piątkowskiej, Małgorzaty Musierowicz, Jana Brzechwy, Henryka Sienkiewicza.   Natomiast w listopadzie wśród dzieci z klas  drugich  zorganizowano konkurs czytelniczy „Co słonko widziało”. Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Marii Konopnickiej. Z tego tytułu „drugaczki” czytały wiersze pisarki, uznawanej za jedną z najwybitniejszych w historii literatury polskiej.  Konkurs poprzedziły lekcje biblioteczne w tych klasach, przybliżające postać klasyki literatury dziecięcej, jaką niewątpliwie jest Maria Konopnicka. W związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości  11 listopada przypominam, iż  M. Konopnicka to autorka „Roty”- pieśni patriotycznej, której powstanie ściśle wiązało się z represjami wobec Polaków w zaborze pruskim.

Biblioteka, to miejsce przyjazne wszystkim dzieciom. Można tu nie tylko wypożyczyć lekturę, ale także inne ciekawe propozycje książkowe, gdyż księgozbiór biblioteczny systematycznie poszerzany jest o nowości wydawnicze. Zachęcam także uczniów do korzystania z przerw międzylekcyjnych, w celu spokojnego poczytania miedzy regałami zapełnionymi przyjaciółmi wszystkich dzieci – książkami!:)

Pozdrawiam i zapraszam K. Kowalska – biblioteka szkolna


Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status