Świetlica w październiku

Jesień w październiku zagościła na dobre w naszej szkolnej świetlicy. Nie mogło więc  zabraknąć jej podobizny. Wykonana zespołowo postać  „Jesiennej Pani” codziennie wita dzieci przed świetlicowym wejściem. Dzieci ochoczo przynosiły „dary Jesieni”, które następnie wykorzystywaliśmy do zabaw i prac plastycznych.

4 października obchodziliśmy – Dzień Zwierząt.  Z tej okazji czytaliśmy bajkę św. Franciszek i  Wilk z Gubbio, a następnie dzieci metodą wydzieranki wyklejały swoje ulubione zwierzęta.

Natomiast w Dniu Drzewa 10 października tworzyliśmy szyszkowy las.

W kolejnych dniach dzieci zrobiły oryginalny „Jesienny zielnik” z przyniesionych przez siebie   „skarbów lasu” oraz kwiatów krzewów takich jak hortensja, czy lawenda. Na koniec  porównały swoje zbiory z kształtami oraz opisami z książki „Zielnik. Drzewa i krzewy”. Niesamowitą radość sprawiało im wertowanie ilustracji  i zastanawianie się jak nazywa się drzewo, z którego pochodzą kolejne liście. Zabawa połączona z nauką… tak spędzamy czas na świetlicy! 🙂


Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status