Światowy Dzień Życzliwości

Dobre słowo, podaj dalej

 Światowy Dzień Życzliwości w ZSP w Mesznej

23 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tych  obchodów wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a ich oryginalna nazwa brzmi:  „Hallo World”.
Świętowanie wyzwoliło w uczniach pozytywne  emocje. W klasach podejmowano rozmowy dotyczące tego, jak sprawić, by wzajemne relacje były właściwe. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak zaradzić problemom i często smutnej rzeczywistości. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że pierwszym ważnym krokiem jest bycie dobrym i życzliwym dla siebie i innych,
a przyjazne słowo ma ogromną moc. W dalszej części dnia uczniowie wybierali spośród siebie tego, kto jest najżyczliwszy. Ponadto każdy mógł wysłać serdeczne życzenia do znajomych, przypinając je do Drzewa Dobrych Myśli bądź przekazać życzliwości konkretnej osobie poprzez życzliwą pocztę.

W końcowej części obchodów nadszedł czas na słodką niespodziankę.
Czego nauczyliśmy się w ten pochmurny, listopadowy dzień? Uświadomiliśmy sobie, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, które okazane innym, z pewnością do nas powrócą. Tak więc świętujmy dziś pamiętając, by przenosić życzliwość na każdy dzień.


Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status