Spektakl „Zaczarowany eliksir”

W piątek 14 kwietnia przedszkolaki udały się do Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” w Bystrej na przedstawienie teatralne „Zaczarowany eliksir” w wykonaniu Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Gminnego programu profilaktycznego dla dzieci z przedszkoli publicznych w gminie Wilkowice.  Wszystkie przedszkolaki były zachwycone przygodami niesfornej małpki Gapcia oraz łatwowiernego pieska Dyzia.  Bohaterowie bajki, podczas swojej podróży, spotkali nieznajomą starszą panią, która zaoferowała im tajemniczy „Zaczarowany eliksir”. Mikstura ta miała zapewnić im szczęście i dostarczyć wiele wymarzonych prezentów. Niestety wypicie eliksiru nie przyniosło nic dobrego, a wręcz przeciwnie – było tragiczne w skutkach.   Gapcio, ku swemu przerażeniu przemienił się w człowieka. Bohaterowie zmuszeni byli poprosić o pomoc dzieci zasiadające na widowni, a one z ochotą pomogły łatwowiernym zwierzakom i wspólnymi siłami udało się im złamać zaklęcie. Małpka z radością wróciła do swojej postaci, a także wyciągnęła wnioski ze spotkania z nieznajomą.

Przedstawienie było nie tylko wspaniałą zabawą, ale przede wszystkim zawierało ważne przesłania. Ukazywało szkodliwy wpływ używek i „śmieciowego” jedzenia na zdrowie człowieka, a także przypomniało o zachowaniu ostrożności wobec nieznajomych osób oferujących prezenty czy też zachęcających do zabawy.

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status