Nowy rok szkolny w przedszkolu

Już jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny w naszym przedszkolu. Listy dzieci z podziałem na grupy zostały umieszczone na drzwiach wejściowych do przedszkola. Dzieci, które przyjdą przed godziną 7:00, wchodzą przez przedszkole i idą do grupy maluszków. O godzinie 7 nauczyciel z gr III zabiera dzieci do ich sali. Dzieci z grupy III po godzinie 7 wchodzą przez szkołę i zostaną zaprowadzone do swojej sali przez panią woźną. O godzinie 7:30 dzieci z grupy II przechodzą z nauczycielem do swojej sali. Wychowawcą w gr I jest pani Aleksandra Górny oraz pani Paulina Kania. Wychowawcą grupy II jest pani  Anna Tórz wraz z panią Pauliną Kanią. Wychowawcy gr III to pani Iwona Kwaśny-Karch oraz pani Michalina Matlak. Dzieci z grupy II i III nie leżakują, odpoczywają po obiedzie na matach. Pierwszy dzień roku szkolnego w przedszkolu nie jest celebrowany w specjalny sposób, dlatego dzieci przychodzą ubrane zwyczajnie. Lista niezbędnych rzeczy została ujęta w osobnym artykule (wyprawka). Ze względu na reżim sanitarny, rodzice nie mogą wejść na teren przedszkola wraz z dzieckiem. Wejście rodziców będzie możliwe jedynie w piątek 3 września na zebranie z rodzicami, które jest obowiązkowe. Zebranie odbędzie się na sali gimnastycznej o godzinie 16:30.  Dziennik elektroniczny będzie działał dopiero od 1 września.

W każdej grupie przedszkolnej cieszymy się na przyjęcie nowych dzieci. Adaptacja przedszkolna może być doświadczeniem trudnym zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Rozstanie z rodzicem może budzić w dziecku wiele obaw. Niestety nie ma jednego dobrego sposobu, który działa na wszystkie dzieci. Potrzeba czasu i cierpliwości. Z doświadczenia wiemy, że dobrze sprawdza się krótkie pożegnanie z rodzicem i przekazanie dziecka pod opiekę przedszkola. W razie trudności podczas rozstania z mamą pomocny może się okazać inny opiekun, z którym rozstanie dziecko ma lepiej opanowane np. tata. Rodzic powinien poinformować dziecko, kiedy może się go spodziewać, chodzi o charakterystyczne momenty dnia np. po obiedzie. Z pomocą przyjdzie Ramowy Rozkład Dnia (tutaj). W pierwszych dniach pobytu nowych dzieci w przedszkolu, dobrze, aby dzieci, w miarę możliwości miały ten czas skrócony. Dzieci mają prawo też być zmęczone lub rozdrażnione z powodu ogromnej ilości bodźców, z jaką przyjdzie im się zmierzyć.

Sala maluszków i średniaków została odnowiona a nasz organ prowadzący zadbał o to, aby na wszystkie dzieciaki czekały w salach nowe zabawki, puzzle i gry.

Do zobaczenia!