Nowy rok szkolny w przedszkolu

Już jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny w naszym przedszkolu. Listy dzieci z podziałem na grupy zostały umieszczone na drzwiach wejściowych do przedszkola. Dzieci, które przyjdą przed godziną 7:00, wchodzą przez przedszkole i idą do grupy maluszków. O godzinie 7 nauczyciel z gr III zabiera dzieci do ich sali. Dzieci z grupy III po godzinie 7 wchodzą przez szkołę i zostaną zaprowadzone do swojej sali przez panią woźną. O godzinie 7:30 dzieci z grupy II przechodzą z nauczycielem do swojej sali. Wychowawcą w gr I jest pani Aleksandra Górny oraz pani Paulina Kania. Wychowawcą grupy II jest pani  Anna Tórz wraz z panią Pauliną Kanią. Wychowawcy gr III to pani Iwona Kwaśny-Karch oraz pani Michalina Matlak. Dzieci z grupy II i III nie leżakują, odpoczywają po obiedzie na matach. Pierwszy dzień roku szkolnego w przedszkolu nie jest celebrowany w specjalny sposób, dlatego dzieci przychodzą ubrane zwyczajnie. Lista niezbędnych rzeczy została ujęta w osobnym artykule (wyprawka). Ze względu na reżim sanitarny, rodzice nie mogą wejść na teren przedszkola wraz z dzieckiem. Wejście rodziców będzie możliwe jedynie w piątek 3 września na zebranie z rodzicami, które jest obowiązkowe. Zebranie odbędzie się na sali gimnastycznej o godzinie 16:30.  Dziennik elektroniczny będzie działał dopiero od 1 września.

W każdej grupie przedszkolnej cieszymy się na przyjęcie nowych dzieci. Adaptacja przedszkolna może być doświadczeniem trudnym zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Rozstanie z rodzicem może budzić w dziecku wiele obaw. Niestety nie ma jednego dobrego sposobu, który działa na wszystkie dzieci. Potrzeba czasu i cierpliwości. Z doświadczenia wiemy, że dobrze sprawdza się krótkie pożegnanie z rodzicem i przekazanie dziecka pod opiekę przedszkola. W razie trudności podczas rozstania z mamą pomocny może się okazać inny opiekun, z którym rozstanie dziecko ma lepiej opanowane np. tata. Rodzic powinien poinformować dziecko, kiedy może się go spodziewać, chodzi o charakterystyczne momenty dnia np. po obiedzie. Z pomocą przyjdzie Ramowy Rozkład Dnia (tutaj). W pierwszych dniach pobytu nowych dzieci w przedszkolu, dobrze, aby dzieci, w miarę możliwości miały ten czas skrócony. Dzieci mają prawo też być zmęczone lub rozdrażnione z powodu ogromnej ilości bodźców, z jaką przyjdzie im się zmierzyć.

Sala maluszków i średniaków została odnowiona a nasz organ prowadzący zadbał o to, aby na wszystkie dzieciaki czekały w salach nowe zabawki, puzzle i gry.

Do zobaczenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status