Robot Dash na zajęciach w grupie II

Robot Dash jest podstawowym produktem marki Wonder. To najprawdziwszy robot stworzony dla dzieci już od 5. roku życia. Dzięki licznym sensorom można go zaprogramować na wiele sposobów. Dash może reagować na głos, odnajdować przedmioty, tańczyć i śpiewać. Robotem kieruje się za pomocą aplikacji na tablecie lub smartfonie.

Robot ma charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci wchodzą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli, i wiele innych). Przy tym zupełnie nieświadomie rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j. angielskiego (nauka poprzez zabawę).

Z punktu widzenia dziecka, roboty to przede wszystkim świetna zabawa: możliwość jednocześnie „grania” na tablecie i obserwowania na żywo robota, który wykonuje nasze polecenia!

Na zajęciach w grupie II z panią Anią, dzieci uczyły Dash’a, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię podczas realizacji tematu „Bezpieczna droga do przedszkola”.